Trwa ładowanie...

Kobieta czy mężczyzna? Kto powinien płacić na pierwszej randce?

Mimo równouprawnienia kobiety ciągle zarabiają dużo mniej niż mężczyźni. W Polsce różnica w dochodach wynosi nawet 19 proc. Kto zatem powinien płacić na pierwszej randce? Pewna singielka uważa, że zdecydowanie mężczyźni, chyba że...

Kiedy zapłacić powinna kobieta?Kiedy zapłacić powinna kobieta?Źródło: 123RF
d3bvwwc
d3bvwwc

Wielu mężczyzn uważa, że ze względu na równouprawnienie, kobiety powinny płacić na randkach za siebie. Kwestia ta jest jednak bardziej skomplikowana, na co zwróciła uwagę singielka, dziennikarka i producentka radiowa z Australii Jana Hocking. W felietonie na łamach serwisu News.com.au przypomniała, że na każdego dolara zarobionego w Australii przez mężczyznę, przypada jedynie 0,81 dolara zarobionego przez kobietę.

To mężczyzna powinien płacić na pierwszej randce?

W Polsce ta różnica jest jeszcze większa. Jak podawała w marcu za GUS "Wyborcza", kobiety w naszym kraju zarabiają średnio, aż o 19 procent mniej od mężczyzn. Otrzymujemy dużo niższe wynagrodzenia, nawet jeśli wykonujemy taką samą pracę jak mężczyźni, mamy takie samo wykształcenie oraz doświadczenie jak oni. Zatem w sytuacji, gdy większość kobiet zarabia mniej, argument o równouprawnieniu w kontekście płacenia na pierwszej randce, wydaje się być nieodpowiedni.

d3bvwwc

Mężczyzna nie płaci, kobieta traci zainteresowanie? Dlaczego?

Hocking przyznała również, że zarówno ona, jak i jej przyjaciółki tracą zainteresowanie mężczyznami, którzy podczas pierwszego spotkania proponują lub oczekują podzielenia rachunku.

Dziennikarka tłumaczy to naszym DNA i powołuje się na słowa badaczki Helen Fisher. Antropolożka z Kinsey Institute na Indiana University Bloomington powiedziała, że "kobiety chcą wiedzieć, czy mężczyzna wyda na nie swoje zasoby". Jak tłumaczyła Fisher, wynika to z tego, że kobiety "przez miliony lat potrzebowały partnera, który utrzymałby ich dzieci i wciąż szukają tego sygnału".

Zatem, jeśli mężczyzna na pierwszej randce ma tzw. "węża w kieszeni", to źle wróży na przyszłość. Z jej własnych obserwacji wynika, że faceci, którzy nie chcą płacić, z reguły nie są zainteresowani drugą randką i kontynuowaniem relacji.

d3bvwwc

Kiedy zapłacić powinna kobieta?

Dziennikarka uważa, że kobieta powinna zapłacić za siebie tylko wtedy, kiedy wie, że z tej znajomości nic nie będzie. Jana Hocking tak właśnie postępuje i nie naraża na koszty mężczyzn, którzy nie zrobili na niej wrażenia.

Siostra Chmielewska o hejcie pod adresem Kościoła katolickiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3bvwwc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bvwwc