Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
nowy rok
Agnieszka Gotówka
02-01-2022 11:29
Partnerem treści jest marka batonów Bajeczny

5 porad na bajeczny Nowy Rok

Początek roku sprzyja planowaniu i organizowaniu kolejnych miesięcy. Wielu z nas marzy o lepszej pracy, wyjazdach czy znalezieniu czasu na swoje pasje. Ale to nie wszystko! Postarajmy się wpleść w swój roczny harmonogram więcej przyjemności i szczęścia. Jak to zrobić?

5 porad na bajeczny Nowy RokŹródło: Adobe Stock
d3c13fp

Śmiej się na zdrowie

Chińskie przysłowie mówi, że minuta śmiechu przedłuża życie o godzinę. I co ciekawe, ta teza okazała się na tyle ciekawa, że naukowcy postanowili przyjrzeć się bliżej temu, jak nasz organizm reaguje na dobry humor.

Śmiech nie tylko zwiększa wydzielanie endorfin, nie bez powodu nazywanych hormonami szczęścia, ale też stymuluje układ odpornościowy, wzmacniając go. Zwiększa stężenie immunoglobuliny A oraz limfocytów T. To oznacza, że im więcej w nas radości, tym łatwej naszemu organizmowi będzie pokonać chorobotwórcze drobnoustroje.

d3c13fp

Kiedy się śmiejemy, głębiej oddychamy, dzięki czemu krew szybciej krąży i efektywniej dotlenia wszystkie narządy. Poprawia się też praca mózgu, stąd czysta radość to najlepszy sposób na poprawę kreatywności i umiejętności zapamiętywania.

Jeśli więc czekają cię wyzwania w pracy lub przygotowujesz się do trudnego egzaminu, zacznij od… śmiechu! Napędzaj się dobrym humorem i zarażaj nim innych.

 pixabay.com
Źródło: pixabay.com

Bądźmy razem!

Rodzina to fundament, na którym budujemy nasz świat. Bycie razem to moment, kiedy możemy umacniać nasze więzi, dowiadywać się o sobie nowych rzeczy i dobrze się bawić. Życzymy wam, abyście w 2022 r. znaleźli czas na wspólne chwile. I to każdego dnia!

Mogą to być śniadania lub kolacje jedzone razem. Wiosną i latem jak częściej wybierajcie się na rowerowe wycieczki. Razem odkrywajcie okolice. U progu nowego roku zaplanujcie też dłuższe wyjazdy. Niech każdy z was wskaże atrakcje lub miejsca, które chce odwiedzić.

d3c13fp

Starajcie się jak najczęściej organizować chwile tylko dla siebie. Może uczynicie rodzinną tradycją co tygodniowe seanse filmowe w domowym zaciszu? Wspólnie ustalcie miesięczny repertuar.

Znajdź czas na drobne przyjemności

Każdy z nas ma codziennie do wykonania mnóstwo zadań. Obowiązki zawodowe, opieka nad dziećmi i prace domowe wypełniają nasze dni. By jednak mieć więcej siły i energii do działania, trzeba zadbać o siebie.

Codziennie musimy znaleźć czas na przyjemności. To niezwykle ważne i aby o tym pamiętać, warto wpisywać to zadanie do swojego kalendarza! I to nie na końcu listy, ale na samym jej początku. Z czasem dbanie o siebie i swoje potrzeby wejdzie nam w nawyk, a my zobaczymy, że mamy więcej energii do pokonywania codziennych wyzwań.

d3c13fp

I nie wykręcajcie się argumentem, że przyjemności wiele kosztują. Nic bardziej mylnego! Radość przyniesie kawa zaparzona w ulubionym kubku, książka wypożyczona z biblioteki, którą dawno chcieliście przeczytać lub nowy wariant kultowego batona Bajecznego – Bajeczny Crunchy Karmel, który pojawił się w ofercie marki E.Wedel. Nie tylko rewelacyjne smakuje, ale też przeniesie was do czasów dzieciństwa.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Żyj bliżej natury

Natura napędza nas do działania. Nie bez powodu o wiele lepiej czujemy się wiosną i latem, kiedy świat dookoła jest zielony i pełen kolorowych kwiatów. Ale każda pora roku ma swój urok i daje nam coś od siebie.

Zimowy krajobraz, kiedy wokół jest biało i mroźno, jest piękny! Wybierzcie się z dziećmi na sanki, porzucajcie się śnieżkami, dokarmiajcie ptaki. A wiosną obserwujcie jak świat budzi się do życia, dając nadzieję na nowy początek. Korzystajcie z letniego słońca. Rozkoszujcie się kolorami i zapachem polskiej jesieni.

 Adobe Stock
Źródło: Adobe Stock

Odkryj swoje pasje

Jazda na rowerze, szycie na maszynie, a może dekoracje DIY? Każdy z nas ma pasje i talent, niekiedy jednak odkrywamy je już w dorosłym życiu. Na to jednak nigdy nie jest za późno.

Niech 2022 rok przyniesie nam rozwój naszych umiejętności. Pielęgnujmy je i czerpmy radość ze swojej twórczości. Dzięki pasji możemy poznać nowych ludzi i odwiedzić ciekawe miejsca.

Życzymy Wam, aby rok 2022 był bajeczny, pełen chwil szczęścia i drobnych przyjemności. Niech każdy dzień wypełnia radość! Znajdźcie czas dla siebie i swoich bliskich. Bądźcie razem! Do siego roku!

Partnerem treści jest marka batonów Bajeczny
d3c13fp
d3c13fp