Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
internet
28-02-2018 14:39

5 rzeczy, o których powinieneś pamiętać, kupując buty przez Internet

Coraz więcej osób odwiedza internetowe sklepy z butami, decydując się na zakup obuwia na odległość. Jest to bardzo wygodne – eliminuje wiele ograniczeń, m.in. związanych z godzinami otwarcia sklepów. Aby jednak zakupy były satysfakcjonujące, musisz pamiętać o kilku zasadach. Sprawdź, jak kupować obuwie w internecie.

5 rzeczy, o których powinieneś pamiętać, kupując buty przez InternetŹródło: Materiały prasowe
d2p5hlj

Sklepy z butami działające online sporą przewagę nad sklepami stacjonarnymi. Oferują znacznie szerszy wybór modeli, proponują niższe ceny oraz gwarantują sprawną realizację zamówienia. Ich atutem jest również możliwość dokonania zakupów bez wychodzenia z domu – o dowolnej porze. Trzeba jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, dzięki którym zakupy będą nie tylko satysfakcjonujące, ale i bezpieczne.

Wybieraj zaufane sklepy z butami

Jeżeli chcesz mieć pewność, że transakcja będzie bezpieczna i sprawnie zrealizowana, wybieraj zaufane i sprawdzone sklepy z butami. Jeśli choć raz dokonywałaś tam zakupów, istnieje duże prawdopodobieństwo że i tym razem Cię nie zawiodą. Nie oznacza to, że musisz omijać nowe sklepy z butami. Możesz i tam złożyć zamówienie, ale podejdź do zakupów z dużą dozą ostrożności. Zanim dokonasz zakupów, zweryfikuj sprzedawcę. Sprawdź, jakie opinie wystawili inni klienci – nie ograniczaj się jednak wyłącznie do rekomendacji zamieszczonych na stronie sklepu internetowego. Weź również pod uwagę opinie wystawiane w niezależnych serwisach, np. porównywarkach cen. Jeśli nowe sklepy z butami mają pozytywne recenzje, możesz śmiało składać zamówienie.

Nie kieruj się wyłącznie numeracją producenta

Kupowanie butów w sklepach stacjonarnych jest proste – wybierasz konkretnym model, prosisz o odpowiedni rozmiar i przymierzasz. Jeśli nie pasuje, zmieniasz rozmiar na mniejszy lub większy. Niestety zakupy na odległość oznaczają brak możliwości jakiejkolwiek przymiarki przed zakupem. To, czy trafisz we właściwy rozmiar nie powinno być przypadkowe. O ile kupujesz buty tego samego producenta i długość wkładki może się zgadzać, o tyle zakupy modelu innego producenta mogą wprowadzać w błąd. Dlatego nie kieruj się wyłącznie standardową numeracją (np. 36, 37, 38), lecz zawsze sprawdzaj tabelę rozmiarów i długości wkładki. Podane tam numery i przypisana do nich długość wkładki w cm pozwoli dokonać trafnego wyboru. Warto także zwrócić uwagę na dodatkowe informacje, dotyczące zaniżonej lub zawyżonej rozmiarówki. Na przykład, w sklepie internetowym Renee.pl przy niektórych modelach pojawia się następująca informacja: Numeracja nietypowa. Sugerujemy zakup butów rozmiar większych. To niezwykle cenna uwaga, dzięki której można uniknąć nietrafionego wyboru.

d2p5hlj

Zwróć uwagę na zdjęcia produktów

Obuwia kupowanego przez internet nie da się zmierzyć ani dotknąć. Dlatego sklepy z butami powinny wychodzić naprzeciw, zamieszczając na stronie www zdjęcia poszczególnych modeli. Fotografie powinny być wyraźne i wyróżniać się doskonałą jakością. Niech to jednak nie będą zdjęcia samych butów. Dobrze, jeśli sprzedawca zamieszcza również zdjęcia obuwia na modelce – dzięki temu można sprawdzić, jak dany but prezentuje się na nodze.

Zapoznaj się ze szczegółowym opisem butów

Chociaż dobrej jakości zdjęcia butów są ważne, istotną rolę odgrywają bardzo szczegółowe opisy poszczególnych modeli. To bardzo cenne informacje, dzięki którym można zminimalizować ryzyko dokonania niewłaściwego wyboru. Samo zdjęcie to przecież za mało, ponieważ nie da precyzyjnej informacji o materiale cholewki, materialne podeszwy i wkładki czy wysokości obcasa, itp. Jeżeli chcesz mieć pewność, że wybrany model butów spełni Twoje oczekiwania, zwróć uwagę na to, czy opis zawiera takie elementy jak:

  • materiał cholewki
  • materiał wkładki
  • materiał podeszwy
  • rodzaj obcasa
  • wysokość obcasa
  • wysokość buta
  • rodzaj noska buta. Ponadto cenna może okazać się informacja o sposobie pielęgnacji.

Sprawdź, ile dni masz na zwrot produktów

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, od każdej umowy zawartej na odległość można odstąpić. Kupujący ma prawo do zwrotu nabytych produktów (nieużywanych) w ciągu 14 dni. Jednak niektóre sklepy z butami ponownie robią krok w stronę klientów – wydłużają ten termin średnio do 30 dni. Dzięki temu dają znacznie więcej czasu do namysłu, pozwalając dokładniej przemyśleć swoją decyzję. Kupując obuwie przez internet zawsze sprawdzaj, jaki jest maksymalny czas na zwrot bez podawania przyczyny. Może się bowiem zdarzyć, że jeden sprzedawca dostosowuje się do przepisów, zaś inny "idzie na rękę" klientom, wydłużając czas do namysłu. Zakupy obuwia w sklepach internetowych wcale nie muszą być ryzykowne. Jeżeli zastosujesz się do powyższych wskazówek, zwiększysz prawdopodobieństwo dokonania słusznego wyboru.

d2p5hlj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2p5hlj