Trwa ładowanie...
d2yw024

51. rocznica śmierci Sharon Tate. Sekta Mansona zabiła młodą aktorkę

Zabójstwo Sharon Tate wstrząsnęło światem amerykańskich artystów, którzy w latach 60. prowadzili błogie życie. Tragiczne wydarzenie w domu Romana Polańskiego do dziś jest nie do końca wyjaśnione.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sharon Tate została zamordowana kilka tygodni przed planowanym porodem
Sharon Tate została zamordowana kilka tygodni przed planowanym porodem (Getty Images)
d2yw024

W nocy z 8 na 9 sierpnia do domu przy Cielo Drive w Los Angeles wtargnęła grupka osób należących do tzw. rodziny Mansonsa. W willi należącej do Romana Polańskiego, który w tym czasie przebywał za granicą, spędzali czas jego przyjaciele oraz partnerka.

Sekta Mansona, postanowiła brutalnie zabić wszystkich domowników. Nie oszczędzili nikogo, w tym Sharon Tate, która była wtedy w zaawansowanej ciąży. Z policyjnych akt wynika, że sprawcy zadali w sumie 102 ciosy nożem wszystkich swoim ofiarom.

d2yw024

Oprócz Sharon Tate śmierć poniósł m.in. Wojciech Frykowski, dziadek Mai Frykowskiej. Mężczyzna przyjaźnił się z Romanem Polańskim i tamtego wieczora odpoczywał w jego domu.

Od tragedii minęło już 51 lat, ale nadal nie są znane wszystkie okoliczności. Wiadomo jedynie, że lider grupy - Charles Manson, polecił kilku osobom, aby udały się do rezydencji, obrabowały ją i zabiły wszystkie osoby, które staną im na drodze. Nie wiadomo, dlaczego wybrano właśnie dom Romana Polańskiego. Krążą plotki, że powodem był konflikt Mansona z jego poprzednim właścicielem. Być może lider sekty zakładał, że nadal tam mieszka.

"Klątwa Frykowskich". Maja Frykowska tłumaczy swoją burzliwą przeszłość

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2yw024

Podziel się opinią

Share
d2yw024
d2yw024