Blisko ludzi62-letni ksiądz miał romans z 17-latką. O mało nie doszło do tragedii

62‑letni ksiądz miał romans z 17‑latką. O mało nie doszło do tragedii

62-letni ksiądz miał romans z 17-latką. O mało nie doszło do tragedii
Źródło zdjęć: © 123RF
27.12.2019 08:31, aktualizacja: 27.12.2019 09:31

Małą miejscowością pod Bydgoszczą wstrząsnęła wiadomość o romansie 17-latki z ich proboszczem, 62-letnim Mirosławem. Sprawa wyszła na jaw po tym, jak kolega dziewczyny udostępnił wiadomości kochanków.

17-letnia Joanna pochodzi z bardzo religijnej rodziny. Dziewczyna chętnie udzielała się w Kościele, czytała Pismo Święte i bardzo lubiła ich obecnego proboszcza. Nikt nie podejrzewał, że parę łączy coś więcej.

Na jednej z wycieczek szkolnych kolega Asi zabrał jej telefon i udostępnił wyznania miłosne, które dziewczyna wysłała tajemniczemu mężczyźnie. Jak szybko się okazało, numer należał do księdza, 62-letniego Mirosława. Z rozmów wynikało, że duchowny odwzajemnia uczucie dziewczyny.

Ksiądz miał romans z 17-latką

Kiedy ich prywatne rozmowy ujrzały światło dzienne, dla dziewczyny był to koniec świata. Rówieśnicy śmiali się z niej, a mieszkańcy wsi wytykali palcami. Dziewczyna miała podjąć nawet próbę samobójczą.

"Super Express" dotarł do rodziców 17-latki. – Te SMS-y zostały umieszczone na zamkniętych forach internetowych. To, co się stało, to wina Internetu – stwierdziła matka nastolatki. – Miałam pretensję do proboszcza, że nie przyszedł do nas z tymi wiadomościami i ich nam nie pokazał. On nas przepraszał, bo powinien to przerwać, jak tylko córka się do niego odezwała – mówi z żalem.

– Wychodzimy na prostą. Córka wraca po świętach do szkoły – skomentował ojciec Asi.

O wydarzeniach wie również miejscowa policja, jednak śledztwo nie zostało wszczęte, gdyż rzekomo nikt nie złożył zawiadomienia. 62-letni proboszcz został przeniesiony do innej parafii.

Źródło: "Super Express"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta