Blisko ludzi82-letnia kobieta rozdzielona przez pandemię z 36-letnim mężem. Boi się, że nie zdąży go zobaczyć przed śmiercią

82‑letnia kobieta rozdzielona przez pandemię z 36‑letnim mężem. Boi się, że nie zdąży go zobaczyć przed śmiercią

Miłość nie wybiera. 82-letnia Iris Jones rok temu poślubiła poznanego przez Internet Egipcjanina, Mohameda Ahmeda Ibrihama. Pandemia rozdzieliła zakochanych. Kobieta boi się, że nie uda jej się już spotkać z wybrankiem.

82-letnia Brytyjka rozdzielona z 36-letnim męzem
82-letnia Brytyjka rozdzielona z 36-letnim męzem
Źródło zdjęć: © Facebook
Marta Kutkowska

23.06.2021 14:07

Pandemia koronawirusa była wyjątkowo okrutna dla osób, które zdecydowały się na związek na odległość. Bolesnej rozłąki doświadczyła Iris Jones, która poślubiła młodszego o 45 lat Egipcjanina w 2020 r. Na drodze do ponownego spotkania pary stoi biurokracja. Iris boi się, że nie uda jej się zobaczyć wybranka przed śmiercią.

Miłość na Facebooku

Iris poznała młodego Egipcjanina na jednej z grup dla ateistów na Facebooku. Choć parę dzieliła duża różnica wieku, mieli wspólna zainteresowania. Internetowa znajomość szybko przerodziła się w romans. Kobieta, mimo zaawansowanego wieku, odwiedzała kochanka w Egipcie. W 2020 r. para wzięła ślub.

Mohamed miał wkrótce dołączyć do ukochanej w Wielkiej Brytanii - wtedy jednak rozszalała się pandemia.

Egipcjanin ma problem z uzyskaniem wizy do Anglii. Podobno walczy o dokument każdego dnia, ale czas ucieka. - Jestem oddzielona od kogoś, kogo kocham, to takie trudne. Mogę jutro upaść martwa. Każdy dzień jest cenny - powiedziała Iris w wywiadzie dla magazynu "Metro"

Brytyjka mogłaby odwiedzić ukochanego w Egipcie, ale boi się o swoje zdrowie. Gorący klimat jej nie służy.

Czas ucieka

Iris jest bliska załamania. Zdaje sobie sprawę, że w jej wieku liczy się każdy dzień. - Mam dni, kiedy czuję się dobrze, a inne dni, kiedy po prostu cały czas płaczę. Nie mam wiele czasu, jego prawnicy o tym wiedzą - powiedziała w wywiadzie.

82-latka musi jednak walczyć nie tylko z bezduszną biurokracją, ale także swoją rodziną. Dzieci nie zaakceptowały wyboru matki i stanowczo odmawiają nazywania Mohameda ojczymem.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)