Trwa ładowanie...

Adoptowała ją rodzina z USA. Teraz Monika szuka bliskich w Polsce

Urodziłam się i wychowałam w Polsce. Miałam 9 i pół miesiąca, gdy zostałam adoptowana i przeprowadziłam się do Stanów – tak zaczyna się wiadomość Moniki, którą umieściła w facebookowej grupie "Polish Genealogy". W poszukiwania włączyli się członkowie innej, o wiele większej, która nie raz już łączyła rodziny.

Adoptowała ją rodzina z USA. Teraz Monika szuka bliskich w PolsceŹródło: Pixabay.com
d17l05i
d17l05i

Adopcyjna rodzina Moniki, mieszkanki Athens w stanie Ohio, nie zyskała żadnych informacji na jej temat. Poznała jedynie nazwisko kilkumiesięcznej wtedy dziewczynki. – Czy ktokolwiek wie cokolwiek na temat pochodzenia mojego nazwiska? Każda informacja jest na wagę złota – napisała. Post pojawił się najpierw w grupie "Polish Genealogy", liczącej 80 osób. To zamknięta grupa, do której należą głównie Amerykanie polskiego pochodzenia. Prośbę dziewczyny próbuje nagłośnić członkini "Adoptowanych poszukujących swoich bliskich". Jest jedną z 12 tys. należących do niej internautów.

Z postu Perczak można dowiedzieć się, że urodziła się w Łodzi. Na razie pojawiły się dwie odpowiedzi od użytkowniczek, które musiały śledzić sprawę w grupie, gdzie post oryginalnie się pojawił. " Ok, 9 1/2 (miesiąca – red.) tzn. że chyba luty 1991 jest datą urodzenia" – ocenia pierwsza. Druga przekonuje, że Monika przyszła na świat 27 maja 1990 r., a została adoptowana w lutym 1991 w Rybniku.

Screen / Adoptowani poszukujący bliskich
Źródło: Screen / Adoptowani poszukujący bliskich

Czy rzeczywiście tak było? Trudno dowiedzieć się tego z grupy "Polish Genealogy", dopóki nie jest się jej członkiem. Napisaliśmy więc do Moniki i czekamy na odpowiedź. Tymczasem, prosimy was o pomoc, może wiecie coś, co pomoże 20-latce z Athens odnaleźć krewnych.

d17l05i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17l05i