Blisko ludziAfera w warszawskim liceum. "Nie udało nam się stworzyć szkoły"

Afera w warszawskim liceum. "Nie udało nam się stworzyć szkoły"

Nauczyciele wydali oświadczenie
Nauczyciele wydali oświadczenie

02.11.2021 18:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Erotyczne maile, związki z nauczycielami, molestowania - na jedno z renomowanych liceów w Warszawie padło mnóstwo oskarżeń. Nauczyciele postanowili wydać oświadczenie, aby odnieść się do zarzutów.

O nadużyciach, które miały miejsce w szkole na Bednarskiej można teraz przeczytać wszędzie. Byli uczniowie zaczęli rozpowszechniać niepokojące informacje. Jedna z absolwentek zgłosiła swoją sprawę, podając nazwisko nauczyciela, który dopuścił się niedozwolonych działań. O sytuacji zrobiło się głośno, a szkoła w końcu postanowiła zająć stanowisko.

Byłe uczennice oskarżają nauczycieli. Liceum postanowiło zabrać głos

Absolwentki udzieliły komentarzy dla "Gazety Wyborczej". Jedna z nich wyznała, że nauczyciel stwarzał iluzje, aby klasa uważała, iż jest z nastolatką w związku. Mężczyzna miał później wysłać dziewczynie erotycznego maila. Rodzice powiadomili o sytuacji szkołę, dziewczyna została przesunięta do innej grupy.

- Podobnych zdarzeń było więcej. Ładowali uczniów w sytuacje, do których nie byliśmy dojrzali. Teraz zgłosiłam moją sprawę, podałam nazwisko nauczyciela. Na razie nikt się do mnie nie odezwał - miała powiedzieć absolwentka.

Jak podaje "Gazeta Wyborcza" inny przypadek dotyczy uczennicy, która miała mieć z nauczycielem romans. Razem wyjechali na spływ kajakowy, gdzie spali w jednym namiocie. Nikt jednak nic z tymi faktami nie robił.

- Mówiło się, że dziewczyna go kochała i dlatego nikt nauczyciela za romans nie ścigał - dodaje następna była uczennica warszawskiej placówki.

W trakcie, gdy sprawa była nagłaśniana pojawiło się jeszcze więcej podobnych historii.

- Nie umiałam stawiać granic, nauczyłam się tego, dopiero kiedy miałam ponad 20 lat. Nauczyciele powinni granice znać. Poniosłam konsekwencje emocjonalne tamtej sytuacji - wyznała kolejna z absolwentek.

Nauczyciele z Bednarskiej odpowiadają

Na oficjalnym Facebooku liceum pojawiło się oświadczenie, w którym pedagodzy zabrali głos.

- Dziś jesteśmy gotowi i gotowe przyznać, że nie udało nam się stworzyć szkoły, w której każda osoba byłaby całkowicie bezpieczna. Udało nam się jednak stworzyć społeczność, która potrafi przyznać się do błędów i zacząć wprowadzać zmiany - czytamy na stronie placówki.

Szkoła prosi też o to, aby uczennice i uczniowie nie bali się zgłaszać podobnych historii, proszą też świadków o pilny kontakt.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)