Trwa ładowanie...

Agata Duda mówi o podwyżkach dla nauczycieli. "To absolutnie niezbędne"

Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda wzięli udział w uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego w zespole szkół w Tarczynie. Pierwsza dama zabrała głos na temat znaczenia pracy nauczycieli. Wypowiedziała się także na temat odpowiednich wynagrodzeń w oświacie.

Para prezydencka wzięła udział w rozpoczęciu roku szkolnego w jednej ze szkółPara prezydencka wzięła udział w rozpoczęciu roku szkolnego w jednej ze szkółŹródło: PAP, fot: Marcin Obara
d3dl4kr

Para prezydencka pojawiła się 1 września w Szkole Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącym im. Szarych Szeregów w Tarczynie, gdzie wraz z uczniami wzięła udział w inauguracji nowego roku szkolnego.

Agata Duda o pracy nauczycieli. "Nie polega wyłącznie na przekazywaniu wiedzy"

Agata Kornhauser-Duda, która sama przez 17 lat pracowała jako nauczycielka, w przemówieniu odniosła się do pracy w szkole. - Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, co to znaczy być nauczycielem i na czym polega praca nauczyciela. Nie jest to łatwa praca, tylko bardzo odpowiedzialna, ale zarazem niezwykle potrzebna i ważna. Ważna dla przyszłości i pomyślności Polski i Polaków. To zawód, który wymaga z jednej strony profesjonalizmu, wysokich kwalifikacji, ale także ogromnego zaangażowania, poświęcenia, empatii i kreatywności - podkreśliła.

Opisała również, na czym polega praca nauczycieli i zaznaczyła, że nie chodzi w niej wyłącznie o przekazywanie wiedzy. - Praca nauczyciela nie polega wyłącznie na przekazywaniu wiedzy. Polega również na wspieraniu rodziców w wychowywaniu młodych ludzi, na przekazywaniu najważniejszych wartości, wreszcie na ciągłym motywowaniu do działania i rozwiązywaniu osobistych problemów uczniów - mówiła podczas uroczystości.

d3dl4kr

Agata Duda o pensjach nauczycieli. Mówi o wzroście wynagrodzeń

Pierwsza dama skomentowała także kwestię wynagrodzeń w oświacie. - Bardzo często mówi się, że zawód nauczyciela to nie tylko zawód, ale i misja społeczna. Ale w związku z tym, że tak jest, zawód nauczyciela powinien być otaczany powszechnym szacunkiem i również odpowiednio wynagradzany. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że polska oświata mierzy się z różnymi wyzwaniami - wskazała Agata Duda.

Dodała, że w jej przekonaniu "wzrost wynagrodzeń nauczycieli powinien rosnąć wraz ze wzrostem wynagrodzeń w gospodarce". - To absolutnie niezbędne dla umacniania kondycji i prestiżu nauczyciela - skwitowała.

Na koniec odniosła się także do sytuacji pomocy Ukraińcom podczas wojny. - Zdaliśmy egzamin. Przyszliśmy z pomocą naszym braciom i siostrom z Ukrainy. To wsparcie zostało również okazane tutaj, w Tarczynie. Cieszymy się, że młodzież i dzieci z Ukrainy mogą kontynuować tu naukę. Naszym obowiązkiem jest, aby przede wszystkim wesprzeć najbardziej niewinne ofiary tej wojny – dzieci - podkreśliła pierwsza dama.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Jolanta Kwaśniewska wejdzie do polityki? Były prezydent odpowiada

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3dl4kr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d3dl4kr