Trwa ładowanie...

Agata Kornhauser-Duda wzięła udział w mikołajkowej akcji. Rozmawiała też z rodzicami nieuleczalnie chorej dziewczynki

Agata Kornhauser-Duda od 2016 roku angażuje się w akcję mikołajkową, dzięki której podopieczni hospicjum Alma Spei otrzymują z okazji 6 grudnia wyczekiwane prezenty. W tym roku poprzez wideokonferencję rozmawiała z prezeską fundacji oraz rodzicami małej Hani, którą wspiera hospicjum.
Share
Pierwsza Dama
Pierwsza DamaŹródło: Kancelaria Prezydenta RP
d1qhhz1

" Fundacja Hospicjum Alma Spei zajmuje się wszechstronną domową opieką medyczną nieuleczalnie chorych dzieci. Agata Kornhauser-Duda od lat wspiera mikołajkową akcję fundacji, w tym roku odpowiedziała na list małej Hani, z którą spotkała się online" – napisano w mediach społecznościowych prezydenta RP.

Agata Kornhauser-Duda pomogła spełnić marzenia podopiecznych fundacji Alma Spei

Pierwsza dama rozmawiała z Małgorzatą Musiałowicz, prezes Fundacji Hospicjum dla Dzieci Alma Spei. Celem pracowników i wolontariuszy organizacji jest zapewnianie małym pacjentom tyle normalnego życia, ile tylko się da, a rodzicom i rodzeństwu bezcennego wspólnego czasu. Dlatego, do momentu wybuchu pandemii, organizowane były Dni Dziecka, Dni Matki, koncerty bożonarodzeniowe i inne wydarzenia pozwalające maluchom i ich bliskim na wspólne, radosne świętowanie. W tym roku udało się bezpiecznie zorganizować mikołajkową akcję. Pierwsza Dama, po raz kolejny pomogła św. Mikołajowi odpowiedzieć na list jednego z podopiecznych Alma Spei – podaje Kancelaria Prezydenta.

d1qhhz1

Zobacz też: Natalia Siwiec w świetle prawa jest panną. Wyszła na jaw niewygodna prawda

Hania, jedna z dziewczynek, która jest pod opieką placówki, otrzymała m.in. książki. Choć jest dzieckiem komunikującym się z otoczeniem przy pomocy piktogramów, nie zniechęca jej to do zabaw i czytania.

Z rodzicami Hani Agata Duda rozmawiała także o opiece hospicyjnej, dzięki której - jak podkreślali - mogą czuć się bezpiecznie i spokojnie. Troska hospicjum domowego to dla ciężko i nieuleczalnie chorego dziecka często jedyna szansa na przebywanie poza szpitalem. Mali pacjenci, aby móc funkcjonować w domu, potrzebują sprzętu medycznego i pomocy specjalistycznego zespołu.

Czym zajmuje się Fundacja Alma Spei?

d1qhhz1

Fundacja Hospicjum dla Dzieci Alma Spei powstała w 2008 roku na bazie istniejącej od 2005 roku fundacji „Z biegiem życia”. Stworzyły ją, z potrzeby serca i na prośbę rodzin wychowujących nieuleczalnie chore dzieci, lekarz Małgorzata Musiałowicz i pielęgniarka Barbara Jabłońska. Prowadzone jest także hospicjum perinatalne.

Szlachetna Paczka po kontrowersjach wokół księdza Stryczka. Joanna Sadzik mówi, jak jest teraz

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1qhhz1

Podziel się opinią

Share
d1qhhz1
d1qhhz1