GwiazdyAgata Młynarska o ciężkiej chorobie. "Ignorancja doprowadziła mnie do szpitala"

Agata Młynarska o ciężkiej chorobie. "Ignorancja doprowadziła mnie do szpitala"

Agata Młynarska mówi o swojej chorobie
Agata Młynarska mówi o swojej chorobie
AKPA

02.12.2021 09:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Agata Młynarska w szczerej rozmowie z Karoliną Kalatzi opowiedziała o bolesnej chorobie, która uniemożliwia jej normalne funkcjonowanie. - Siedzisz i czujesz, że wbijają ci igły w nogi, w udo, w kolana, że nie wytrzymasz, tak cię ten ból paraliżuje - wyjaśnia.

- Muszę zmienić otoczenie ze studia telewizyjnego, które było moją codziennością od poniedziałku do piątku, na oddział szpitalny - zwierza się Agata Młynarska w programie "Intymne rozmowy na dziendobry.tvn.pl". Dziennikarka cierpi na rzadką chorobę Leśniowskiego-Crohna, która ma ogromny wpływ na jej codzienne funkcjonowanie.

Trudne doświadczenie Agaty Młynarskiej

W szczerej rozmowie z Karoliną Kalatzi Młynarska wyznaje, że informacje o chorobie była dla niej niemałym szokiem. "Ignorancja doprowadziła mnie do szpitala na półtora miesiąca i potem do informacji, że jestem bardzo ciężko chora, do objawów przede wszystkim: wymiotów, biegunek, bezsilności - leżysz i nie możesz się ruszyć" - mówiła podczas wywiadu.

Dziennikarka podkreśla, że choroba ma wpływ na każdy aspekt jej życia. "W domu, w samochodzie, w knajpie, mam alergię na głośne dźwięki, na za mocne światło - nie lubię tego. To jest tak, że mnie to aż przeszywa do kości. Lady Gaga choruje na to. Różni ludzie do mnie mówią: "Ale gdzie jest ta twoja choroba, przecież świetnie wyglądasz?". A ty siedzisz i czujesz, że wbijają Ci igły w nogi, w udo, w kolana, że nie wytrzymasz, tak cię ten ból paraliżuje" - tłumaczy Młynarska.

Bolesna choroba

Według statystyk choroba Leśniowskiego-Crohna dotyka ponad 6 tys. Polaków. To przewlekłe zapalenie jelit, którego następstwem może być rak jelita grubego. Dokładna przyczyna tej przewlekłej i nawracającej choroby nie jest znana. Leśniowski-Crohn wpływa na pracę jelit, żołądka i przełyku. Pojawiają się częste bóle brzucha, biegunka, wymioty, przewlekłe zmęczenie, nierzadko spadek masy ciała.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (23)
Zobacz także