GwiazdyAgnieszka Hyży zachęca do bankowania krwi pępowinowej. "Nie miałam wątpliwości, że warto"

Agnieszka Hyży zachęca do bankowania krwi pępowinowej. "Nie miałam wątpliwości, że warto"

Agnieszka Hyży zachęca do bankowania krwi pępowinowej
Agnieszka Hyży zachęca do bankowania krwi pępowinowej
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA
21.12.2021 20:43

Agnieszka Hyży w listopadzie tego roku powitała na świecie synka Leona. Jednak podobnie jak w ciąży, tak i po porodzie niezwykle ceni sobie prywatność swojej rodziny. Teraz na Instagramie poruszyła bardzo ważną kwestię dla wszystkich przyszłych rodziców, tj. bankowania krwi pępowinowej. "Czasem warto odpuścić coś, co nacieszy oko, na rzecz inwestycji w zdrowie" – pisze dziennikarka.

Agnieszka i Grzegorz Hyży w listopadzie doświadczyli wyjątkowej chwili – narodzin swojego synka, któremu dali na imię Leon. Teraz dziennikarka postanowiła podzielić się z internautami bardzo ważną, okołoporodową kwestią. Na swoim instagramowym profilu dziennikarka zamieściła obszerny wpis dotyczący bankowania krwi pępowinowej. 

"W przygotowaniu do bycia rodzicem są sprawy ważne i ważniejsze. Wybieramy wózki, ciuszki i wszystkie te gadżety. Fakt, są istotne, ułatwiają i pomagają i to wielka przyjemność móc ponownie wejść w ten barwny świat dziecięcych produktów. Warto też pomyśleć o tym, jakie możliwości ma dla nas współczesna medycyna" – zaczęła swój post Agnieszka Hyży, chcąc podkreślić, że w trakcie oczekiwania na dziecko najistotniejsze jest zadbanie o jego zdrowie. 

Agnieszka Hyży zachęca to pobrania krwi pępowinowej podczas porodu

Agnieszka Hyży przyznała, że o bankowaniu krwi pępowinowej pierwszy raz usłyszała 9 lat temu, gdy była w ciąży ze swoją córką Martą. Zaznaczyła, że jest to zabezpieczenie na wypadek "czarnej godziny", o której oczywiście żaden rodzic nawet nie chce myśleć. 

"Pobranie krwi pępowinowej przy porodzie, w której znajdują się komórki macierzyństwie, które to zaś nadają się do przeszczepu u osób cierpiących na choroby hematologiczne czy nowotworowe, stanowi opcję do rozważenia. Nieustannie prowadzone są badania nad zastosowaniem komórek macierzystych, warto poczytać, warto zgłębić temat" – zachęca dziennikarka.  

Agnieszka Hyży o kosztach bankowania krwi pępowinowej

Gwiazda telewizji wspomniała również o kwestii kosztów związanych z tą praktyką. Zapewnia, że jest ona znacznie tańsza niż jeszcze kilka lat temu. Agnieszka Hyży uważa, że warto zaoszczędzić pieniądze na mniej ważnych rzeczach i zainwestować w bankowanie krwi pępowinowej. 

"Uprzedzając wątpliwości dotyczące niedostępności tej usługi ze względu na cenę. Tak, to może stanowić barierę, ale banków które przechowują krew na polskim rynku jest sporo, konkurują ofertami i ceny są niższe niż jeszcze kilka lat temu to raz. Dwa… w skali roku i lat, jak rozłożymy sumę, która może niepokoić, okazuje się, że nie jest to aż tak dużo. Czasem warto odpuścić "coś", co nacieszy oko, na rzecz inwestycji w zdrowie" 

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta