Trwa ładowanie...
d10z9c5

Agnieszka Kaczorowska pokazała, jak karmi córkę. Dieta dziecka nie jest typowa

Agnieszka Kaczorowska, podobnie jak inne młode mamy, stanęła przed dylematem, jaki sposób rozszerzania diety będzie najlepszy dla jej córki. Tancerka zdecydowała się na metodę BLW, a o postępach Emilki informuje w mediach społecznościowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Agnieszka Kaczorowska rozszerza córce dietę metodą BLW
Agnieszka Kaczorowska rozszerza córce dietę metodą BLW (ONS, Instagram)
d10z9c5

Odkąd Kaczorowska została mamą, jeszcze aktywniej działa w mediach społecznościowych. Na bieżąco relacjonuje przebieg remontu domu, opowiada o swoich codziennych zmaganiach jako młodej mamy czy dzieli się swoim doświadczeniem. Również tym dotyczącym diety.

Agnieszka Kaczorowska wprowadziła córce nową dietę

Tancerka pokazała właśnie, jak wygląda jej mieszkanie podczas posiłku Emilki. I choć osoby, które nie mają dzieci, złapią się za głowy, dla rodziców stosujących metodę BLW taki widok – kasza rozsypana po całej podłodze – to nic nowego.

Kaczorowska pochwaliła się, że jej córeczce zasmakowała kasza gryczana – co z pewnością można uznać za sukces, w końcu kasze są niezwykle zdrowe, a nie mają aż tak wielu zwolenników.

BLW – co to jest za metoda rozszerzania diety?

BLW, po polsku "Bobas Lubi Wybór" (z angielskiego "Baby Led Weaning"), to sposób karmienia dzieci polegający na odstawianiu produktów mlecznych i podawaniu pokarmów stałych w ich naturalnej formie. Rodzic daje dziecku wybór, a ono samo decyduje, po które produkty sięgnie. Dzięki tej metodzie dzieci z jednej strony uczą się samodzielnego jedzenia – co często skutkuje bałaganem podobnym do tego, jak na zdjęciach u Kaczorowskiej – a z drugiej, poznają nowe smaki i od razu uczą się jedzenia tego, co na talerzach mają ich rodzice.

d10z9c5

Dlatego też na dziecięcych talerzykach można znaleźć owoce, surowe bądź gotowane warzywa, kasze, makarony z sosami, mięsa czy ryby. Oczywiście każdy z tych produktów musi być podany tak, by dziecko było w stanie go samodzielnie zjeść bez ryzyka zadławienia się.

  Instagram
(Instagram)

Zobacz także: SIŁACZKI – program Klaudii Stabach. Sezon 2 odc. 1. Historie inspirujących kobiet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d10z9c5

Podziel się opinią

Share
d10z9c5
d10z9c5