Trwa ładowanie...
d2mrd9a
Akcja "Moja krew - Twoja krew" już po raz czwarty

Akcja "Moja krew - Twoja krew" już po raz czwarty

Już w sobotę będzie można oddać krew w Teatrze Studio Buffo. Akcję wspierają artyści - między innymi wokalista Mateusz Krautwurst i aktorka Natasza Urbańska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2mrd9a

Wszystko zaczęło się w Teatrze Studio Buffo. W 2012 roku jedna z tancerek - Julia Niewiadomska poważnie zachorowała. Do jej leczenia potrzeba było sporo krwi. Apel pojawił się na Facebooku, a informacja ta poruszyła tysiące ludzi, którzy masowo pojawili się w stacjach krwiodawstwa w całej Polsce. Julia niestety przegrała walkę z chorobą, ale ta sytuacja zainspirowała jej koleżanki do dalszego pomagania i stworzenia akcji “Moja krew – Twoja krew”.

Organizatorki chcą głównie trafiać do młodych. Co ważne, celem akcji jest propagowanie krwiodawstwa, a nie zbiórka pieniędzy. Na cały dzień w Teatrze Studio Buffo zaplanowane są koncerty, spotkania z artystami, warsztaty dla dzieci. Jednocześnie będzie można oddać krew w specjalnym autobusie.

- To jest takie dobro, które płynie w naszych żyłach i musimy się nim dzielić - mówi aktorka Maria Tyszkiewicz, jedna z organizatorek akcji.

Akcję wspiera m.in. Natasza Urbańska. - Podziwiam zapał i heroiczną walkę dziewczyn o kolejną edycję - wyznaje aktorka.

d2mrd9a

Podziel się opinią

Share
d2mrd9a
d2mrd9a