Trwa ładowanie...
d37n1f4

Aleksandra Kwaśniewska wspiera strajki. Pokazała poradnik dla Polek

Aleksandra Kwaśniewska solidaryzuje się z Polkami, które biorą udział w protestach po decyzji TK ws. aborcji. Córka prezydenckiej pary radzi, na co zwrócić uwagę podczas demonstracji i ewentualnych zatrzymań.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aleksandra Kwaśniewska
Aleksandra Kwaśniewska (ONS.pl)
d37n1f4

W ostatnim czasie Aleksandra Kwaśniewska uaktywniła się w mediach społecznościowych. Wcześniej wrzucała posty sporadycznie. Teraz Ola zaangażowała się mocno w walkę o prawa kobiet.

Aleksandra Kwaśniewska walczy o prawa kobiet

Aleksandra Kwaśniewska, podobnie jak wiele Polek, zaangażowała się w strajki i protesty. Córka prezydenckiej pary solidaryzuje się ze wszystkimi, którzy protestują na ulicach przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. Instytucja ponad tydzień temu zaostrzyła obowiązującą od blisko 30 lat ustawę dotyczącą terminacji ciąży. Według nowych zapisów Polki nie mogą zdecydować się na aborcję, kiedy badania wykażą, że płód jest uszkodzony.

d37n1f4

Protesty odbywają się zarówno w wielkich miastach, jak i małych miasteczkach i wsiach. 30 października ma odbyć się największy protest w stolicy, gdzie zjadą się obywatele ze wszystkich części Polski.

Przeczytaj: Aleksandra Kwaśniewska pokazała wiadomość od "fana". Oto jak zareagowała

Właśnie dlatego Aleksandra Kwaśniewska udostępniła na swoim profilu poradnik dla strajkujących. Na grafice jest rozpisane, gdzie w razie czego można uzyskać pomoc, jakie prawa ma strajkujący zatrzymany przez policję i co robić, gdy znajdziemy się na komisariacie.

Na koniec Kwaśniewska zaapelowała do wszystkich, którzy wybierają się na strajk. Córka prezydenckiej pary prosi o ostrożność i nieprowokowanie policji, która "często jest po naszej stronie".

Aleksandra Kwaśniewska Instagram
Aleksandra Kwaśniewska (Instagram)
Aleksandra Kwaśniewska Instagram
Aleksandra Kwaśniewska (Instagram)

Strajk kobiet. Była szefowa gabinetu Jarosława Kaczyńskiego: "był w szoku kulturowym"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d37n1f4

Podziel się opinią

Share
d37n1f4
d37n1f4