Alternatywa dla siłowni. Oszczędność czasu i pieniędzy

Treningi we własnym domu nie muszą ograniczać się jedynie do pompek i przysiadów. Niskie ceny sprzętów treningowych pozwalają trenować w domowym zaciszu, z dala od wścibskich oczu. Wystarczy wygospodarować godzinę dziennie i przygotujesz się na lato.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W domu czy w terenie, ćwiczyć można wszędzie
W domu czy w terenie, ćwiczyć można wszędzie (Shutterstock.com)
WP

Znaleźliśmy profesjonalny sprzęt do ćwiczeń w atrakcyjnych cenach. Dzięki regularnym treningom i ciężkiej pracy możesz zapomnieć o dodatkowych kilogramach.

WP

Przed telewizorem, na świeżym powietrzu, wszędzie

Największą zaletą posiadania własnego sprzętu do ćwiczeń jest oszczędność czasu i pieniędzy. Jednorazowy wydatek na urządzenia treningowe zwraca się bardzo szybko, biorąc pod uwagę koszty dojazdu na siłownię lub do klubu fitness, a także sam karnet.

Shutterstock.com
Podziel się
WP

Sprzęt dostępny na miejscu jest oczywiście o wiele bardziej różnorodny i pozwala na naprzemienne ćwiczenia wszystkich partii ciała. Tworząc domową siłownię trzeba liczyć się z regularnym powiększaniem asortymentu o nowe urządzenia. Niezależnie od tego czy zaczniesz od zakupu prostego i niedrogiego stepera, czy orbitreka zajmującego pół salonu, należy dobrze przemyśleć swoje potrzeby i dobrać sprzęt, który będzie dla ciebie odpowiedni.

WP

Trzeba liczyć się z tym, że rozrastająca się domowa siłownia może zajmować sporo miejsca. Jeśli zamierzasz postawić sprzęt do ćwiczeń w sypialni lub salonie, z czasem musisz będzie pomyśleć o wygospodarowaniu nieco większej przestrzeni tak, by nie ograniczać swobody ruchu.

Dyscyplina to podstawa

Trzeba mieć w sobie dużo samozaparcia, by samodzielnie narzucić sobie określone cele i je realizować. Niezależnie od tego, czy ćwiczysz w domu, przed telewizorem, czy preferujesz wysiłek na świeżym powietrzu, ważne jest to, aby trenować regularnie. Dobrym sposobem na zmotywowanie się do domowego treningu jest zaangażowanie w ćwiczenia partnera lub reszty domowników. W ten sposób wzajemnie będziecie wspierać się w trudnych chwilach.

WP

Choć ćwiczenia w towarzystwie mają swoje zalety, część osób preferuje samotne treningi. Może się to wiązać z pewnymi kompleksami, gorszą kondycją lub kwestiami higienicznymi. Jeżeli przeraża cię wizja ćwiczeń na sprzęcie, z którego wcześniej korzystały dziesiątki osób, zdecydowanie lepiej przerzucić się na ćwiczenia domowe.

Fotolia
Podziel się
WP

Nie zawsze będzie "z górki"

Istnieje również wiele przeszkód, które mogą zniweczyć twój plan treningowy. Jedną z największych jest brak zauważalnych efektów po pierwszych kilku tygodniach. Dlatego ważne jest regularne monitorowanie swoich postępów. Warto więc zaopatrzyć się w urządzenia, które umożliwiają zapisywanie wyników i porównywanie ich.

Może się okazać, że w tym samym czasie pokonujesz większy dystans lub spalasz więcej kalorii niż na początku, gdyż trening jest bardziej intensywny. Jeśli natomiast ćwiczysz w terenie, na przykład uprawiasz jogging lub jeździsz na rowerze, dobrze będzie zaopatrzyć się w opaskę fitness, która na bieżąco zmierzy wysiłek.

Przeszkodą mogą być również inni domownicy. Natłok obowiązków sprawia, że nie zawsze uda ci się znaleźć czas na codzienną godzinę treningu. Warto jednak w miarę możliwości usystematyzować czas poświęcany na ćwiczenia i tym samym przyzwyczaić resztę rodziny, że przez ten czas nie mogą zawracać ci głowy.

Polub WP Kobieta
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP