FitnessAlternatywa dla siłowni. Oszczędność czasu i pieniędzy

Alternatywa dla siłowni. Oszczędność czasu i pieniędzy

Alternatywa dla siłowni. Oszczędność czasu i pieniędzy
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

17.05.2018 15:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Treningi we własnym domu nie muszą ograniczać się jedynie do pompek i przysiadów. Niskie ceny sprzętów treningowych pozwalają trenować w domowym zaciszu, z dala od wścibskich oczu. Wystarczy wygospodarować godzinę dziennie i przygotujesz się na lato.

Znaleźliśmy profesjonalny sprzęt do ćwiczeń w atrakcyjnych cenach. Dzięki regularnym treningom i ciężkiej pracy możesz zapomnieć o dodatkowych kilogramach.

Przed telewizorem, na świeżym powietrzu, wszędzie

Największą zaletą posiadania własnego sprzętu do ćwiczeń jest oszczędność czasu i pieniędzy. Jednorazowy wydatek na urządzenia treningowe zwraca się bardzo szybko, biorąc pod uwagę koszty dojazdu na siłownię lub do klubu fitness, a także sam karnet.

Obraz
© Shutterstock.com

Sprzęt dostępny na miejscu jest oczywiście o wiele bardziej różnorodny i pozwala na naprzemienne ćwiczenia wszystkich partii ciała. Tworząc domową siłownię trzeba liczyć się z regularnym powiększaniem asortymentu o nowe urządzenia. Niezależnie od tego czy zaczniesz od zakupu prostego i niedrogiego stepera, czy orbitreka zajmującego pół salonu, należy dobrze przemyśleć swoje potrzeby i dobrać sprzęt, który będzie dla ciebie odpowiedni.

Trzeba liczyć się z tym, że rozrastająca się domowa siłownia może zajmować sporo miejsca. Jeśli zamierzasz postawić sprzęt do ćwiczeń w sypialni lub salonie, z czasem musisz będzie pomyśleć o wygospodarowaniu nieco większej przestrzeni tak, by nie ograniczać swobody ruchu.

Dyscyplina to podstawa

Trzeba mieć w sobie dużo samozaparcia, by samodzielnie narzucić sobie określone cele i je realizować. Niezależnie od tego, czy ćwiczysz w domu, przed telewizorem, czy preferujesz wysiłek na świeżym powietrzu, ważne jest to, aby trenować regularnie. Dobrym sposobem na zmotywowanie się do domowego treningu jest zaangażowanie w ćwiczenia partnera lub reszty domowników. W ten sposób wzajemnie będziecie wspierać się w trudnych chwilach.

Choć ćwiczenia w towarzystwie mają swoje zalety, część osób preferuje samotne treningi. Może się to wiązać z pewnymi kompleksami, gorszą kondycją lub kwestiami higienicznymi. Jeżeli przeraża cię wizja ćwiczeń na sprzęcie, z którego wcześniej korzystały dziesiątki osób, zdecydowanie lepiej przerzucić się na ćwiczenia domowe.

Obraz
© Fotolia

Nie zawsze będzie "z górki"

Istnieje również wiele przeszkód, które mogą zniweczyć twój plan treningowy. Jedną z największych jest brak zauważalnych efektów po pierwszych kilku tygodniach. Dlatego ważne jest regularne monitorowanie swoich postępów. Warto więc zaopatrzyć się w urządzenia, które umożliwiają zapisywanie wyników i porównywanie ich.

Może się okazać, że w tym samym czasie pokonujesz większy dystans lub spalasz więcej kalorii niż na początku, gdyż trening jest bardziej intensywny. Jeśli natomiast ćwiczysz w terenie, na przykład uprawiasz jogging lub jeździsz na rowerze, dobrze będzie zaopatrzyć się w opaskę fitness, która na bieżąco zmierzy wysiłek.

Przeszkodą mogą być również inni domownicy. Natłok obowiązków sprawia, że nie zawsze uda ci się znaleźć czas na codzienną godzinę treningu. Warto jednak w miarę możliwości usystematyzować czas poświęcany na ćwiczenia i tym samym przyzwyczaić resztę rodziny, że przez ten czas nie mogą zawracać ci głowy.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (90)
Zobacz także