Blisko ludziAneta Kręglicka została Miss World 1989 r. Oto jak wtedy wyglądała (WIDEO)

Aneta Kręglicka została Miss World 1989 r. Oto jak wtedy wyglądała (WIDEO)

Aneta Kręglicka została Miss World 1989
Aneta Kręglicka została Miss World 1989
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA

17.03.2022 10:47, aktual.: 17.03.2022 12:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

22 listopada 1989 roku Aneta Kręglicka została okrzyknięta najpiękniejszą kobietą na świecie. Po 33 latach od jej koronacji na Miss World kolejny raz ten tytuł zdobyła Polka – Karolina Bielawska. Zobaczcie wideo, na którym Kręglicka odbiera koronę Miss Świata.

Aneta Kręglicka była pierwszą Polką, która przeszła do historii prestiżowego konkursu piękności. Nigdy nie myślała o udziale w takich rywalizacjach. Nie była też jedną z tych dziewczyn, które zmagania miss oglądały w telewizji z wypiekami na twarzy.

Aneta Kręglicka Miss World 1989

Wielu fanów Anety Kręglickiej zwraca uwagę na to, że modelka wygląda obecnie niemal tak samo, jak w momencie, w którym otrzymała tytuł Miss World 1989. Suknia reprezentantki Polski z finału konkursu w Hongkongu była prawdziwym dziełem sztuki. Fioletowa suknia o kroju litery "A" obszyta była futerkiem w tym samym kolorze dookoła ramion. Uwagę przyciągał fikuśny dekolt na plecach oraz odsłonięte obojczyki. Makijaż był subtelny, podkreślający urodę modelki, a włosy rozpuszczone.

Udało nam się dotrzeć do materiałów archiwalnych, na których dokładnie widać, jak wyglądała wtedy nasza miss.

Miss World 1989 - moment koronacji

Zanim Kręglicka otrzymała tytuł Miss World, została Miss Wybrzeża, Miss Polonia i Vice Miss International w Japonii.

Aneta Kręglicka wspominała w wywiadach moment przygotowań do finału Miss World

- Miałam 24 lata i studiowałam na Uniwersytecie Gdańskim. Musiałam jeszcze zaliczać ekonomię socjalizmu. Wcześniej podróżowałam, byłam na praktykach studenckich we Włoszech, pracowałam w hotelu we Florencji. Mieszkałam tam rok czasu. A jeszcze wcześniej byłam w USA, bo mam tam rodzinę. Mój tata był dyrektorem w firmie budowlanej, stawiał m.in. polską ambasadę w Nigerii. Jeździłam uczyć się angielskiego w Londynie. Znałam więc dwa obce języki, byłam wykształcona. Nie miałam kompleksów – mówiła w rozmowie z Wirtualną Polską w 2019 roku o swoim życiu z tytułem "najpiękniejszej".

Przyjaźń z Włoszką, rywalką w konkursie na "najpiękniejszą kobietę świata"

Ponieważ jednym z języków obcych, jakie znała, był włoski, nie powinno nikogo dziwić, że pierwszą dziewczyną, z którą się zaprzyjaźniła na zgrupowaniu Miss World, była Włoszka, Paola Mercurio.

- Nie uważałam na próbach koronowania Miss World, bo w tym czasie z moją przyjaciółką Włoszką przesiadywałyśmy w toalecie. Paula, niestety, paliła papierosy (ja nie nauczyłam się palić do dzisiaj). Mimo to zaprzyjaźniłyśmy się, ona nie znała angielskiego, a ja znam włoski, więc byłam jej tłumaczką – mówiła o tej przyjaźni w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim w 2019 roku.

Aneta Kręglicka postawiła na własny biznes

Modelce nigdy jednak nie zależało na wielkiej sławie. Zawsze nastawiona była na prowadzenie czegoś własnego. Już w szkole średniej podjęła decyzję, że zostanie przedsiębiorczynią, a po studiach otworzyła swoją agencję reklamową. Po wygraniu konkursu Miss World 1989 Kręglicka miała jedno pragnienie.

- Chciałam być traktowana poważnie. Za wszelką cenę chciałam udowodnić, że jestem warta więcej. Ja jestem Zosią Samosią, lubię dochodzić do rzeczy sama, lubię stanowić o sobie. Nie lubię być od nikogo i niczego uzależniona. Ten konkurs przekonał mnie, że mam siłę założyć swoją firmę i nigdy w życiu od tamtej pory dla nikogo nie pracowałam – przekonywała w wywiadzie z Wirtualną Polską.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (19)
Zobacz także