GwiazdyAngelina Jolie wspiera kino z Etiopii

Angelina Jolie wspiera kino z Etiopii

Angelina Jolie wspiera kino z Etiopii
Źródło zdjęć: © AFP

19.01.2014 20:47, aktual.: 19.01.2014 22:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Angelina Jolie zaangażowała się w realizację etiopskiego filmu. Gwiazda wzięła na siebie obowiązki producentki wykonawczej obrazu "Difret".

Angelina Jolie zaangażowała się w realizację etiopskiego filmu. Gwiazda wzięła na siebie obowiązki producentki wykonawczej obrazu "Difret", który trafił do konkursu kina światowego na festiwalu Sundance (16-26 stycznia). Reżyserem i scenarzystą projektu jest Zeresenay Berhane Mehari. Film opowiada o młodej prawniczce, która walczy z tradycją porywania dziewcząt w celu ożenku.

Pewnego dnia pod znakiem zapytania staje nie tylko jej dalsza kariera, ale wręcz przeżycie.

- To bardzo ważny film w etiopskiej sztuce - komentuje Jolie. - To inspirująca i bardzo istotna opowieść, pięknie przedstawiona przez jej utalentowanych twórców. Czerpie z bogactwa etiopskiej kultury i pokazuje jak można wprowadzać prawo, respektując jednocześnie lokalną tradycję. Ten film daje Etiopii nadzieję na przyszłość. Nie tylko temu krajowi, ale też wielu innym miejscom, w których tysiące dziewcząt dorasta bez żadnej ochrony ze strony prawa. Ten film pokazuje jak odwaga pojedynczych osób może budzić sumienie całego społeczeństwa.

Jedna z córek Jolie, Zahara, została adoptowana w sierocińcu właśnie w Etiopii.

(Megafon.pl/ma)

POLECAMY:

Źródło artykułu:Megafon.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także