Trwa ładowanie...
Ludzie

Ashton Kutcher w płomiennym przemówieniu

Kogo widzisz, kiedy patrzysz na Ashtona Kutchera? Evana Treborna z „Efektu motyla”? A może Steva Jobsa z biograficznego filmu Joshuy Michaela Sterna. Aktor, mąż Mili Kunis, ojciec dwójki dzieci ma jeszcze pracę, o której mówi, że jest ważniejsza od aktorstwa. Opowiedział o niej podczas płomiennego wystąpienia przed amerykańskim Senatem. - Gwałty, handel ludźmi. Zwalczaniem tego zajmuję się na co dzień - mówił aktor, dodając, że to właśnie uznaje za swoją misję, prawdziwą pracę i sens swojego istnienia.
Share
Ashton Kutcher w płomiennym przemówieniu
Źródło: CNN-stopklatka
d2w8vlv

- Poznałem wiele małoletnich ofiar z Rosji, Indii i Meksyku i Stanów Zjednoczonych. Współpracowałem z FBI i widziałem okropne rzeczy, których nikt nie powinien oglądać. Widziałem nagrania na wideo, na których amerykański turysta gwałci w Kambodży dziecko w wieku mojej córki - mówił ze łzami w oczach Kutcher. - Codziennie zajmuję się pomocą takim osobom. To jest moja praca - dodał.

Ashton przytoczył poruszającą historię 15-letniej Amy z Oakland. - W sieci poznała mężczyznę, rozmawiali, potem się spotkali. Została wykorzystana, zgwałcona i stała się ofiarą handlu ludźmi. Sprzedano ją jak niewolnicę. Takich historii jest wiele. Ta z jednego powodu była inna - dzięki technologii, z której korzysta prowadzona przez Kutchera fundacja Thorn dziewczynę udało się odnaleźć w ciągu zaledwie trzech dni.

W ciągu pół roku jego organizacja Thorn” namierzyła 6 tysięcy ofiar handlu ludźmi. - Redukujemy czas na śledztwa o 60 procent. Technologia może być użyta jako narzędzie do handlu ludźmi, ale może być też użyta jako narzędzie zapobiegające tym procesom. Przestępcy ciągle zmieniają swój modus operandi i my musimy nadążać za tym technologicznie - przekonywał amarykańskich polityków Ashton Kutcher.

d2w8vlv

- Prawo do szczęścia tak wielu osobom jest odbierane. Pogwałcone. Wykorzystane. Wyrywane siłą, oszustwem lub przymusem. Jest sprzedawane dla chwilowej przyjemności innych ludzi - mówił łamiącym się głosem aktor.

Organizacja Thorn, której przewodzi Ashton Kutcher, została założona w 2009 roku. Aktor był wówczas w związku z Demi Moore i była to ich wspólna inicjatywa. Zadaniem Thorn jest przeciwdziałanie handlowi ludźmi, w szczególności dzieci, które są wykorzystywane seksualnie. Organizacja stawia na nowe technologie, dzięki którym można śledzić taką działalność w sieci.

Nagranie przemówienia Kutchera poruszyło internautów na całym świecie.

Sponsoring po polsku

d2w8vlv

Zobacz także: Ofiara Cosby'ego: był jak zwierzę, które na mnie żerowało

d2w8vlv

Podziel się opinią

Share
d2w8vlv
d2w8vlv