ModaAżurowe cuda z biżuterii - lekkie, kobiece, delikatne

Ażurowe cuda z biżuterii - lekkie, kobiece, delikatne

Ażurowe cuda z biżuterii - lekkie, kobiece, delikatne
Źródło zdjęć: © Pixabay.com | domena publiczna
27.12.2017 13:21, aktualizacja: 10.01.2018 16:27

Misternie wykonane, ażurowe drobiazgi to często prawdziwe okazy jubilerskiego kunsztu. Jako alternatywę dla zwykłej biżuterii polecamy ażurowe, delikatne zawieszki i kolczyki. Choć są niemal niewidoczne, to jedna z najpiękniejszych i najsubtelniejszych ozdób dla kobiety. Oto kilka biżuteryjnych inspiracji w różnych opcjach cenowych.

Ażurowe drobiazgi – minimalistyczna forma i elegancki efekt

Biżuteria nie musi dominować, a aby była bardziej dyskretna warto, aby była ażurowa. Najbardziej lubimy w delikatnej, dyskretnej biżuterii to, że tylko delikatnie połyskuje w pobliżu kołnierzyka lub mankietu klasycznej koszuli, jest uniwersalna i pasuje każdemu. Ażurowa biżuteria wizualnie jest lekka i delikatna – najlepsza dla kobiet o dziewczęcym typie urody.

Ażurowy komplet – prezent dla ciebie lub kogoś bliskiego

Minimalistyczna biżuteria, mimo swojej prostej formy, może zaczarować całą stylizację. Jednym z przykładów biżuterii w stylu minimal są delikatne zawieszki na prostych łańcuszkach. Do niedawna powszechnie noszono popularne celebrytki, czyli łańcuszki z blaszkami, które doczekały się ażurowych odmian. Piękny komplet biżuterii można kupić już za 50 lub 60 zł.

Delikatny, ażurowy naszyjnik stanowi subtelny dodatek do eleganckiej stylizacji. Nie będzie raził również w biurze czy szkole. Podkreśli smukłą, zadbaną szyję i kształtny obojczyk, szczególnie jeśli zestawimy go z bluzką z dekoltem w łódkę czy serek. Podobnie z bransoletką – idealnie zdobi kobiece dłonie. Ażurowa biżuteria ma pewną ważną zaletę: jest prawie niewidoczna, więc jeśli nie chcemy się rozstać z ulubioną bransoletką – taki dodatek pozostanie niemal niewidoczny, także na formalnym spotkaniu.

Obraz
© iStock.com

Małe, ażurowe cacka na szyję lub nadgarstek

Ażurowa biżuteria wpisuje się w styl minimal, nawet jeśli ma fantazyjny kształt. W ostatnim czasie minimalizm zawładnął światem jubilerskim – coraz mniej osób decyduje się na efektowne kolie i wielkie pierścionki.

Ażurowa biżuteria jest niemal niewidoczna... Coraz częściej możemy spotkać delikatne łańcuszki z niewielkimi wisiorkami, subtelne, cienkie bransoletki lub pierścionki z dyskretnymi detalami. Minimalistyczna biżuteria stawia czoła przekonaniu, że wyroby jubilerskie muszą błyszczeć, a nawet dominować. O to właśnie chodzi w minimalizmie – im mniej, tym lepiej, bo mniej znaczy więcej, jeśli zaś nasza ozdoba ma ażurowe prześwity – jest jeszcze bardziej nienachalna.

Obraz
© iStock.com

Biżuteria z różowego złota — dyskretny urok ażurowych dodatków

Różowe złoto często postrzega się jako zbyt ozdobne lub nawet krzykliwe. Nie będzie tak w przypadku, kiedy zdecydujemy się na delikatne, ażurowe akcenty. Jego różowy kolor odróżnia się od skóry, ale równocześnie naturalnie do niej pasuje, w przeciwieństwie do złota żółtego. Różowe złoto długo nie było doceniane, dopiero niedawno odkryliśmy je na nowo. Nie ma bardziej kobiecej biżuterii. Co ciekawe ten kolor złota jako jedyny pasuje bladym osobom. Jeszcze piękniej prezentuje się ten kolor metalu, jeśli jego delikatną powierzchnię ozdobiono misternym, ażurowym wzorem.

Obraz
© iStock.com | sanchez

Kolor różowego złota wynika z komponentu miedzi. Choć miedziany kolor przypomina nam bardziej pomarańczowy czy wręcz brązowawy odcień, to w połączeniu z aluminium i żółtym złotem powstaje odcień różu. Dla miłośniczek efektownych naszyjników i dużych pierścionków taka ozdoba to gratka, ale i zwolennicy minimalistycznej biżuterii będą zadowoleni. Im większy dodatek miedzi w różowym złocie, tym różowy odcień jest intensywniejszy.