Blisko ludziBardzo źle znosi ciążę. Jej mąż nie ma zamiaru pomóc jej w obowiązkach domowych

Bardzo źle znosi ciążę. Jej mąż nie ma zamiaru pomóc jej w obowiązkach domowych

Mężczyzna nie ma zamiaru pomóc ciężarnej żonie w obowiązkach domowych
Mężczyzna nie ma zamiaru pomóc ciężarnej żonie w obowiązkach domowych
Źródło zdjęć: © Getty Images | Rafael Ben-Ari/Chameleons Eye
06.05.2022 20:10, aktualizacja: 07.05.2022 13:44

Pewna kobieta zwierzyła się na łamach internetowego forum dla mam, że bardzo źle znosi ciążę – nieustannie wymiotuje i jest bardzo osłabiona. Z tego powodu nie jest w stanie wypełniać obowiązków domowych, takich jak gotowanie czy sprzątanie. Jednak jej mąż nie ma zamiaru jej wyręczyć. Tłumaczy, że po prostu nie potrafi.

Kobieta, która zwierzyła się ze swojego problemu na forum Mumsnet, ma 36-letniego męża, czteroletniego syna i jest obecnie w 15. miesiącu ciąży z drugim dzieckiem. Stan błogosławiony znosi z wielkim trudem, głównie z powodu dokuczliwych mdłości i ogólnego osłabienia. 

Kobieta źle znosi ciążę i nie może liczyć na pomoc męża

"Jestem w 15. tygodniu ciąży z moim drugim dzieckiem. Nadal mam mdłości, które potrafią trwać przez cały dzień. Nie mogę znieść wielu zapachów, szczególnie zapachów jedzenia, które sprawiają, że od razu muszę biec do łazienki, by zwymiotować. Moja dieta jest tragiczna. Ważę teraz mniej niż wtedy, kiedy byłam w ciąży ze swoim pierwszym dzieckiem. Dodatkowo jestem wykończona (w czym moje odżywianie się na pewno nie pomaga) i jestem mamą na pełny etat dla mojego czteroletniego dziecka, które jest autystyczne" – napisała na początku internautka, by nakreślić swoją sytuację. 

Z tych względów kobiecie z trudem przychodzi wypełnianie codziennych obowiązków takich, jak gotowanie dla rodziny czy sprzątanie w domu. Jednak nie może w tych kwestiach liczyć na pomoc swojego męża, który twierdzi, że po prostu nie potrafi wykonywać tych czynności. 

Mężczyzna nie potrafi gotować i sprzątać, a internautki nie mają wątpliwości, że jest po prostu leniem

"Mój mąż nie potrafi ugotować nic poza mrożonymi gotowymi daniami, a dom jest w tym momencie w zupełnym nieporządku. (…) On ma 36 lat i nie potrafi gotować ani sprzątać. (…) Raz poprosiłam go, by umył zlew, to on wytarł go papierem toaletowym. (…) Wiem, że jestem żoną, która zostaje w domu, ale w tym wieku z pewnością powinien potrafić zrobić te rzeczy, gdy ja nie mam takiej możliwości z powodu ciąży czy choroby" – napisała zdenerwowana ciężarna. 

Internautki nie mogły w to uwierzyć. W większości stwierdziły, że w czasach powszechnie dostępnego internetu nie jest żadnym problemem wyszukanie prostego przepisu czy nawet obejrzenie na YouTube krok po kroku przygotowywania danego dania. Jednogłośnie uznały, że mężczyzna jest po prostu leniwy.

W komentarzach zwróciły uwagę na to, że powinien pomagać żonie bez względu na to, czy jest w ciąży i źle się czuje, a nie zachowywać się jak wymagające opieki kolejne dziecko. 

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl