Trwa ładowanie...
d10nbzt

Beata Szydło zabierze głos w sprawie Trybunału Konstytucyjnego? Wcześniej była stanowcza

Decyzja Trybunału Konstytucyjnego o zaostrzeniu prawa aborcyjnego wywołała fale protestów. Wielu czeka na to, aż głos zabierze Beata Szydło. Posłanka dzisiaj nabiera wody w usta, chociaż jeszcze kilka lat temu miała stanowcze zdanie na ten temat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Beata Szydło o zmianach w prawie aborcyjnym
Beata Szydło o zmianach w prawie aborcyjnym (ONS)
d10nbzt

W 2019 do Trybunału Konstytucyjnego trafił wniosek posłów PiS o zbadanie zgodności z polską konstytucją aborcji z powodu wady płodu. Chodzi o możliwość przerwania ciąży w przypadku podejrzenia choroby lub upośledzenia. Był to zapis w tak zwanym "kompromisie aborcyjnym", który został ustanowiony w 1993 roku.

Beata Szydło o zmianach w prawie aborcyjnym

W czwartek 22 października Trybunał Konstytucyjny uznał, że przepisy umożliwiające usunięcie płodu w wypadku stwierdzenia jego ciężkiego uszkodzenia lub nieuleczalnej choroby są niezgodne z konstytucją. To rozwścieczyło społeczeństwo. Od tego czasu w całej Polsce odbywają się protesty i demonstracje. Dochodzi również do brutalnych starć z policją, a protestujący są zatrzymywani.

d10nbzt

Głos w tej sprawie zabiera niemal każdy. Oprócz kilku wyjątków. Do tego wąskiego grona należy Beata Szydło. Posłanka zniknęła z życia publicznego. Niektórzy wciąż czekają, aby powiedziała, co sądzi na temat tej zmiany. Teraz nabiera wody w usta, chociaż jeszcze trzy lata temu mówiła głośno o zmianach.

"Jestem przekonana, że ten projekt znajdzie bardzo duże poparcie w naszym klubie parlamentarnym. Ja będę oczywiście głosować za jego przyjęciem, jestem przeciwko aborcji eugenicznej" - zapewniała Beata Szydło w rozmowie z "Gościem Niedzielnym".

Trybunał Konstytucyjny. Ten wyrok zmieni życie Polek na lata. "Krańcowe zniewolenie kobiet"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d10nbzt

Podziel się opinią

Share
d10nbzt
d10nbzt