Beżowy blond na włosach. Do jakiej urody pasuje?
Beżowy blond to neutralny odcień włosów, który będzie pasować do wielu rodzajów urody. Będą w nim dobrze wyglądały zarówno panie o jasnej karnacji i jasnej oprawie oczu, jak i te ciemniejsze.
Beżowy blond - komu pasuje?
Beżowy blond to kolor, który nie ma ani ciemnych, ani jasnych tonów. Jest odcieniem pomiędzy jasnym, platynowym blondem, a ciemnym blondem. Pasuje do właściwie wszystkich rodzajów urody - świetnie będą w nim wyglądać panie o niebieskich, zielonych lub brązowych oczach, a także te, które mają piegi.
Beżowy blond doskonale rozświetli twarz wyglądającą na zmęczoną, z widocznymi sińcami pod oczami. Jasny kolor dodaje blasku i nadaje zdrowego wyglądu. Szczególnie polecany jest osobom o szarej, ziemistej cerze, a także osobom dojrzałym. Starsze panie będą o wiele lepiej prezentować się w blondzie, niż w ciemnych brązach i czerniach.
Kto może źle wyglądać w beżowym blondzie? Jedynie te kobiety, które mają bardzo czarne brwi i z natury są brunetkami o kruczoczarnych włosach. Wówczas powinny się zastanowić, czy pofarbowanie włosów na blond, na pewno będzie dla nich korzystne.
Beżowy blond - jak go uzyskać?
W przeciwieństwie do bardzo jasnych lub bardzo ciemnych kolorów, beżowy blond może być trudny do uzyskania na włosach w domowych warunkach. Jeśli nie chcemy mieć na głowie plam ani zbyt ciemnych lub zbyt jasnych pasm, to najlepiej udać się do specjalisty. Doświadczony fryzjer wykona bezpieczną i profesjonalną koloryzację, której efekt z pewnością was zadowoli.
Beżowy blond będzie o wiele łatwiej uzyskać na jasnych włosach. Wówczas należy jedynie nałożyć na głowę odpowiednią farbę, dostosowaną do naszego obecnego koloru i postępować według instrukcji na opakowaniu. Z kolei, jeśli włosy trzeba rozjaśnić, to przy jednej dekoloryzacji należy schodzić maksymalnie o 2-3 tony, by nie zniszczyć i nie spalić włosów.
Beżowy blond - jak pielęgnować?
Jeśli już uda się pofarbować włosy na beżowy blond, to tak jak po każdej koloryzacji, trzeba zadbać o odpowiednią pielęgnację. Najważniejsze będzie nawilżenie i odżywienie.
- kosmetyki do włosów farbowanych - wybierajmy kosmetyki przeznaczone do włosów farbowanych, które zapobiegną szybkiemu wypłukiwaniu się koloru. Można je stosować zamiennie z fioletowymi szamponami i płukankami, których celem jest ochłodzenie koloru na głowie,
- nawilżanie – niezbędne jest używanie odżywek, masek, olejków do końcówek i preparatów ochronnych przeznaczonych do pielęgnacji włosów rozjaśnianych. Wszystko po to, by kosmyki nie stały się kruche i łamliwe,
- procedura omo – warto myć włosy według zasady - odżywka, mycie, odżywka. Jest jest cel? Jeśli najpierw odżywimy włosy, a później umyjemy szamponem, to uchronimy rozjaśnione włosy przed wysuszającym działaniem środka myjącego.
- olejowanie – regularne olejowanie włosów i skóry głowy może zdziałać cuda, Odżywia, nawilża, regeneruje. Do olejowania można używać olejów takich jak: arganowy, macadamia, ze słodkich migdałów, kokosowy, oliwę z oliwek czy też olej z czarnuszki,
- suszenie - jeśli to możliwe, susz włosy naturalnie. Gdy używasz suszarki, włącz chłodny nawiew, lub przed klasycznym suszeniem gorącym powietrzem, spryskaj włosy ochronnym preparatem.