FitnessBikini fitness - na czym polega? Jak wygrać konkurs bikini fitness?

Bikini fitness - na czym polega? Jak wygrać konkurs bikini fitness?

Bikini fitness - na czym polega? Jak wygrać konkurs bikini fitness?
Źródło zdjęć: © 123RF | Anton Horobets
17.09.2019 12:09, aktualizacja: 17.09.2019 13:15

Bikini fitness powiązane jest ze sportem sylwetkowym. Ta dyscyplina przeznaczona jest dla kobiet, które są aktywne fizycznie i zdrowo się odżywiają. W 2010 roku bikini fitness zostało uznane za niezależną kategorię konkursową. W trakcie konkurencji ocenie podlega nie tylko ciało kandydatki, ale ogólne przygotowanie do konkursu.

Bikini fitness – na czym polega?

Bikini fitness jest jedną z dyscyplin sportowych. Kobiety związane z taką dyscypliną skupiają się na wyrzeźbieniu sylwetki. Podczas konkursów bikini fitness panie wychodzą na scenę i prezentują swoje doskonałe ciała. Na tym etapie ocenia się ich ogólny wygląd, sylwetkę czy napięcie mięśni. Jurorzy zwracają też uwagę na twarz, biżuterię oraz styl poruszania się. Do konkursu przystępują kobiety nie tylko trenujące fitness. Ważne jest, aby ciało kandydatki było wytrenowane, ale przy tym atrakcyjnie wyglądało.

Bikini fitness – zasady

W trakcie konkursu bikini fitness zawodniczki muszą założyć strój bikini, a także wysokie obcasy. Uczestniczki swoje sylwetki prezentują w kilku pozach: przodem, tyłem, bokiem oraz w momencie chodzenia po scenie. Obowiązuje też podział na kategorie wzrostowe od 158 cm do powyżej 172 cm. Kobiety, które biorą udział w konkursie bikini fitness muszą pomyśleć o fryzurze i makijażu, ponieważ te dwa elementy wpływają na ocenę.

Bikini fitness – wygląd zawodniczek

Zawodniczki, które biorą udział w konkursie, przygotowują się do niego dużo wcześniej. Wyrzeczenia, treningi i ułożony plan żywieniowy nie zawsze zagwarantują pierwsze miejsce. Dziewczyny korzystają z pomocy kosmetyczek i kosmetologów. Poddają się nieinwazyjnym zabiegom, w celu nawilżenia swojej skóry. Wykonują peelingi czy korzystają z solarium. Nie zapominają o włosach oraz paznokciach, które mogą decydować o zajętym miejscu. Niektóre doklejają sztuczne rzęsy. Ich bikini, powinno się wyróżniać tak jak biżuteria. Im bardziej się świeci, tym lepiej. Buty mają być wysokie, a uczestniczka powinna poruszać się w nich z wdziękiem. Poza tym dziewczyna musi być zdrowa, aktywna i ładnie wyrzeźbiona.

Bikini fitness – jak zacząć?

Od momentu rozpoczęcia ćwiczeń do wyjścia na scenę jest bardzo długa droga. Przygodę z fitnessem należy rozpocząć od znalezienia doświadczonego trenera personalnego. Taka osoba powinna zająć się ułożeniem diety i planu ćwiczeń, a także ocenić nasze predyspozycje.

Wprowadzenie treningów do swojego planu dnia będzie kolejnym krokiem. Nie zawsze jednak to wystarczy. Osoba, która zajmuje się sportem sylwetkowym, powinna posiadać odpowiednie cechy charakteru, w tym cierpliwość, samoakceptację, upór i pracowitość. Treningi powinny skupiać się na ćwiczeniach siłowych oraz aerobowych.

Zaleca się pływanie, ABS czy pilates. Jeśli mamy obok siebie osobę, która zajmuje się taką dyscypliną, możemy poprosić ją o cenne wskazówki i rady.

Bikini fitness – dla kogo?

Ta dyscyplina sportowa nie jest dla wszystkich. Dziewczyny, które nie przepadają za ćwiczeniami lub nie trzymają diety, najpewniej nie wezmą też udziału w konkursie. Atutem zawodniczek bikini fitness są pewność siebie i urok osobisty. Osoby, które są nieśmiałe, mają kompleksy i z reguły są pesymistami, nie zajmą pierwszego miejsca bez uprzedniej zmiany myślenia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także