Biografie dla melomanów. Świetny pomysł na prezent

Biografie dla melomanów. Świetny pomysł na prezent
Źródło zdjęć: © 123RF
Sylwia Ścibak

07.11.2018 11:08, aktual.: 07.11.2018 12:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Coraz krótsze dni i coraz dłuższe noce zachęcają do spędzania czasu w domowym zaciszu, pod kocem i z ulubioną książką. W tym artykule prezentujemy kilka pozycji z gatunku literatury faktu, które idealnie nadają się dla melomanów i będą świetnym prezentem na różne okazje.

Biografie dla melomanów – dlaczego warto czytać?

Dlaczego czytamy biografie? Z kilku powodów. Niektórzy chcą po prostu poszerzyć wiedzę o swoich idolach i autorytetach, inni chcą przybliżyć sobie realia minionych epok, w których przyszło dorastać sławnym osobom, a jeszcze inni poszukują spojrzenia z innej perspektywy na życie danej gwiazdy czy celebryty.

Biografie często przełamują tabu i przekazują informacje o największych porażkach, problemach i tragediach osobistych, nie tylko o ogromnych sukcesach i spełnionych marzeniach. Dzięki nim wiemy, że każdy z nas, niezależnie od sławy, majątku i pozycji społecznej, jest człowiekiem z krwi i kości, który przeżywa wzloty i upadki. Niektórzy twierdzą nawet, że dzięki biografiom możemy uczyć się na cudzych błędach.

Bardzo popularnym typem są biografie muzyczne, które opowiadają o życiu wokalistów, wokalistek, członków zespołów czy kompozytorów. Zakres tematyczny jest niesamowicie szeroki. Na rynku możemy znaleźć zarówno pozycje o bardzo młodych gwiazdach, które dość szybko zyskały niesamowitą sławę zwłaszcza wśród nastolatków, jak i pozycje o legendach, których utwory zapisały się wielkimi literami na kartach historii muzyki popularnej. Każdy wielbiciel muzyki na pewno znajdzie wśród wszystkich propozycji swoją perełkę.

Biografie dla melomanów – od disco polo po heavy metal

W naszym zestawieniu biografii muzycznych znalazło się kilkanaście ciekawych pozycji. Tym, którzy poszukują czegoś o legendach polskiej i zagranicznej muzyki, polecamy biografie o Zbigniewie Wodeckim, Korze, Ewie Demarczyk, Janis Joplin czy The Beatles. Tym, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o sławnych rockmanach i metalowcach, polecamy książki o Mettalice, The Rolling Stones czy Pink Floyd. Nastoletnim czytelnikom proponujemy zaś pozycje o młodych gwiazdach muzyki pop, np. One Direction czy Taylor Swift. Nie zabrakło również książek o znanych i uwielbianych do dziś gwiazdach disco polo (np. o Zenku Martyniuku)
, które powróciło w ostatnich latach ze zdwojoną siłą.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także