ModaBiustonosz sportowy nawet za pół ceny. Bez niego nie trenuj

Biustonosz sportowy nawet za pół ceny. Bez niego nie trenuj

Biustonosz sportowy nawet za pół ceny. Bez niego nie trenuj
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Sylwia Ścibak

26.06.2018 12:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wygodne legginsy, spodenki czy buty to nie wszystko. Biustonosz sportowy to jeden z najważniejszych elementów garderoby damskiej, o którym nie można zapomnieć. Poniżej prezentujemy stylowe staniki sportowe w promocyjnych cenach. Niektóre są tańsze nawet o połowę.

Rodzaje biustonosza sportowego

Każdy biustonosz sportowy przeznaczony jest do innego rodzaju ćwiczeń oraz typu biustu. Wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje: biustonosz z niskim wsparciem, ze średnim wsparciem, z wysokim wsparciem.

Biustonosz z niskim wsparciem (lekko podtrzymujący) to typ, który przyciska obie piersi razem i nadaje się głównie dla pań noszących mniejsze rozmiary (miseczka A i B). Można go zakładać wtedy, kiedy wykonuje się mało intensywne ćwiczenia, np. pilates czy jogę. Drugim rodzajem jest biustonosz ze średnim wsparciem (średnio podtrzymujący), który nadaje się do ćwiczeń o umiarkowanej intensywności (np. treningi siłowe, taniec). Ten model przyciska obie piersi osobno. Ostatnim typem jest stanik z wysokim wsparciem (mocno podtrzymujący), który jest odpowiedni dla pań z dużym biustem i najlepiej nadaje się do bardzo intensywnych treningów, np. biegania czy gier zespołowych. Ten model również przyciska piersi osobno i często zawiera regulowaną taśmę.

O czym należy pamiętać przy doborze?

Biustonosz sportowy dobiera się względem rozmiaru oraz rodzaju ćwiczeń. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na szerokość obwodu, napięcie ramiączek i wielkość miseczek. Dobrze dopasowany obwód nie unosi się pod łopatki w tylnej części i można go napiąć na wysokość dwóch palców. Miseczki nie mogą marszczyć się na biuście (wtedy stanik jest za duży), a piersi nie mogą wylewać się po bokach (stanik jest za mały). Ramiączka z kolei nie powinny uciskać ani opadać.

Wybraliśmy kilka fasonów biustonoszy sportowych, które są nie tylko funkcjonalne, ale także bardzo stylowe. W naszej ofercie znajdują się modele z niskim, średnim i wysokim wsparciem, więc każda aktywna kobieta znajdzie odpowiedni egzemplarz dla siebie.

Obraz
© iStock.com | PavelIvanov
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także