Trwa ładowanie...
d2ey5rn

Biustonosz sportowy nawet za pół ceny. Bez niego nie trenuj

Wygodne legginsy, spodenki czy buty to nie wszystko. Biustonosz sportowy to jeden z najważniejszych elementów garderoby damskiej, o którym nie można zapomnieć. Poniżej prezentujemy stylowe staniki sportowe w promocyjnych cenach. Niektóre są tańsze nawet o połowę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Biustonosz sportowy zapobiega deformacjom piersi
Biustonosz sportowy zapobiega deformacjom piersi (Shutterstock.com)
d2ey5rn

Rodzaje biustonosza sportowego

Każdy biustonosz sportowy przeznaczony jest do innego rodzaju ćwiczeń oraz typu biustu. Wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje: biustonosz z niskim wsparciem, ze średnim wsparciem, z wysokim wsparciem.

Biustonosz z niskim wsparciem (lekko podtrzymujący) to typ, który przyciska obie piersi razem i nadaje się głównie dla pań noszących mniejsze rozmiary (miseczka A i B). Można go zakładać wtedy, kiedy wykonuje się mało intensywne ćwiczenia, np. pilates czy jogę. Drugim rodzajem jest biustonosz ze średnim wsparciem (średnio podtrzymujący), który nadaje się do ćwiczeń o umiarkowanej intensywności (np. treningi siłowe, taniec). Ten model przyciska obie piersi osobno. Ostatnim typem jest stanik z wysokim wsparciem (mocno podtrzymujący), który jest odpowiedni dla pań z dużym biustem i najlepiej nadaje się do bardzo intensywnych treningów, np. biegania czy gier zespołowych. Ten model również przyciska piersi osobno i często zawiera regulowaną taśmę.

d2ey5rn

O czym należy pamiętać przy doborze?

Biustonosz sportowy dobiera się względem rozmiaru oraz rodzaju ćwiczeń. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na szerokość obwodu, napięcie ramiączek i wielkość miseczek. Dobrze dopasowany obwód nie unosi się pod łopatki w tylnej części i można go napiąć na wysokość dwóch palców. Miseczki nie mogą marszczyć się na biuście (wtedy stanik jest za duży), a piersi nie mogą wylewać się po bokach (stanik jest za mały). Ramiączka z kolei nie powinny uciskać ani opadać.

Wybraliśmy kilka fasonów biustonoszy sportowych, które są nie tylko funkcjonalne, ale także bardzo stylowe. W naszej ofercie znajdują się modele z niskim, średnim i wysokim wsparciem, więc każda aktywna kobieta znajdzie odpowiedni egzemplarz dla siebie.

kobieta uprawia fitness iStock.com
kobieta uprawia fitness (iStock.com, Fot: PavelIvanov)
d2ey5rn

Podziel się opinią

Share
d2ey5rn
d2ey5rn