Trwa ładowanie...

Biustonosz sportowy nawet za pół ceny. Bez niego nie trenuj

Wygodne legginsy, spodenki czy buty to nie wszystko. Biustonosz sportowy to jeden z najważniejszych elementów garderoby damskiej, o którym nie można zapomnieć. Poniżej prezentujemy stylowe staniki sportowe w promocyjnych cenach. Niektóre są tańsze nawet o połowę.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Biustonosz sportowy nawet za pół ceny. Bez niego nie trenuj
Źródło: Shutterstock.com
d4gtyyl

Rodzaje biustonosza sportowego

Każdy biustonosz sportowy przeznaczony jest do innego rodzaju ćwiczeń oraz typu biustu. Wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje: biustonosz z niskim wsparciem, ze średnim wsparciem, z wysokim wsparciem.

Biustonosz z niskim wsparciem (lekko podtrzymujący) to typ, który przyciska obie piersi razem i nadaje się głównie dla pań noszących mniejsze rozmiary (miseczka A i B). Można go zakładać wtedy, kiedy wykonuje się mało intensywne ćwiczenia, np. pilates czy jogę. Drugim rodzajem jest biustonosz ze średnim wsparciem (średnio podtrzymujący), który nadaje się do ćwiczeń o umiarkowanej intensywności (np. treningi siłowe, taniec). Ten model przyciska obie piersi osobno. Ostatnim typem jest stanik z wysokim wsparciem (mocno podtrzymujący), który jest odpowiedni dla pań z dużym biustem i najlepiej nadaje się do bardzo intensywnych treningów, np. biegania czy gier zespołowych. Ten model również przyciska piersi osobno i często zawiera regulowaną taśmę.

O czym należy pamiętać przy doborze?

Biustonosz sportowy dobiera się względem rozmiaru oraz rodzaju ćwiczeń. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na szerokość obwodu, napięcie ramiączek i wielkość miseczek. Dobrze dopasowany obwód nie unosi się pod łopatki w tylnej części i można go napiąć na wysokość dwóch palców. Miseczki nie mogą marszczyć się na biuście (wtedy stanik jest za duży), a piersi nie mogą wylewać się po bokach (stanik jest za mały). Ramiączka z kolei nie powinny uciskać ani opadać.

Wybraliśmy kilka fasonów biustonoszy sportowych, które są nie tylko funkcjonalne, ale także bardzo stylowe. W naszej ofercie znajdują się modele z niskim, średnim i wysokim wsparciem, więc każda aktywna kobieta znajdzie odpowiedni egzemplarz dla siebie.

kobieta uprawia fitness iStock.com
kobieta uprawia fitness Źródło: iStock.com, fot: PavelIvanov
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d4gtyyl

Podziel się opinią

Share
d4gtyyl
d4gtyyl