Bójka nastolatek w Gorlicach. Sprawa trafiła do sądu

Bójka nastolatek w Gorlicach. Sprawa trafiła do sądu

Bójka nastolatek w Gorlicach - zdjęcie poglądowe
Bójka nastolatek w Gorlicach - zdjęcie poglądowe
Źródło zdjęć: © Getty Images | Mikael Vaisanen
18.05.2023 15:55, aktualizacja: 18.05.2023 17:15

W Gorlicach doszło do bójki nastolatek. Tłum zaczął nagrywać zajście. W tle było słychać głosy podjudzające do tego, by młode kobiety zadawały kolejne ciosy. Głos w sprawie zabrał rzecznik prasowy policji w Gorlicach.

W Gorlicach doszło do niepokojącego incydentu, o czym poinformował portal halogorlice.info. Skandujący tłum zebrał się wokół bijących się młodych nastolatek. Przechodnie zatrzymywali się, aby uwiecznić uliczną bójkę. Dziennikarze, którzy otrzymali nagranie z zajścia, potwierdzili, że ze względu na jego drastyczność, nie będzie ono upublicznione. Wiadomo jednak, co dokładnie się stało.

Stali i się przyglądali. Nikt nie przerwał bójki

Reporterzy wspomnianego portalu, którzy widzieli nagrania okrutnego zdarzenia, podkreślają, że do zdarzenia doszło w biały dzień. Po klatkach filmowych wiadomo, że wszystko miało miejsce najprawdopodobniej w Parku Miejskim w Gorlicach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W bójkę wdały się dwie nastolatki. Całe zajście przebiegało bardzo brutalnie. W tle nagrań, które dotarły do wspomnianej redakcji, miały być słyszane śmiechy i podjudzanie do zadawania kolejnych ciosów.

Bójka nieletnich. Oficer prasowy policji w Gorlicach zabrał głos

Według portalu halogorlice.info sprawa na policję została zgłoszona 15 maja. Jak podaje w rozmowie z Wirtualną Polską asp. Gustaw Janas, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach, do zdarzenia doszło 13 maja. Sprawą już zajmują się właściwe organy.

- Jako że sprawa dotyczy osób nieletnich, policja przekazała wszystkie zgromadzone w tej sprawie materiały do Wydziału Rodzinnego Sądu Rejonowego w Gorlicach, który będzie zajmować się dalszym postępowaniem - podkreśla.

Została już ustalona tożsamość nastolatek, które wdały się w bójkę, oraz kilku świadków zdarzenia.

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i potrzebujesz rozmowy z psychologiem, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 lub 22 484 88 01. Listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz też TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl