Brwi pudrowe. Które wybrać – permanentne czy z henny?
Pod hasłem "brwi pudrowe" kryją się dwa warianty: brwi permanentne wykonane metodą pudrową lub brwi zrobione przy użyciu henny pudrowej. Która opcja jest dla ciebie? Dowiedz się najważniejszych rzeczy o każdej z nich.
Wiele kobiet pomija w makijażu etap podkreślania brwi, a to ogromny błąd, gdyż to właśnie one nadają w głównej mierze charakter naszej twarzy. Na rynku dostępna jest masa kosmetyków stworzonych specjalnie po to, np. brązowe żele, które nakłada się szczoteczką, cienie czy cieniutkie pisaki, którymi możemy nawet dorysować pojedyncze włoski. Jednak precyzyjny makijaż brwi zabiera trochę czasu, dlatego panie często decydują się na wizytę w salonie kosmetycznym, by uzyskać trwalszy efekt i mieć spokój na dłużej. Jednym z wykonywanych zabiegów są brwi pudrowe. Co to takiego?
Co to są brwi pudrowe?
Tak, jak już wcześniej wspominaliśmy, pod hasłem "brwi pudrowe" mogą kryć się dwa zabiegi – henna oraz makijaż permanentny. Pierwsza metoda jest zupełnie nieinwazyjna. Hennę pudrową nakłada się na wyznaczone miejsce i czeka odpowiednio długo, aż zabarwi ona skórę i włoski. Z kolei permanentne brwi pudrowe wykonuje się przy pomocy urządzenia z bardzo małymi, cienkimi igiełkami. Pierwszy zabieg jest tańszy, ale utrzymuje się znacznie krócej, natomiast za drugi trzeba zapłacić o wiele więcej, lecz efekt utrzymuje się nawet kilka lat. Poznaj szczegóły.
Henna pudrowa brwi – jak wygląda zabieg, ile się utrzymuje i ile kosztuje?
Pierwsze pytanie, które najczęściej pada w tym przypadku, to "czym henna pudrowa różni się od zwykłej?". Otóż henna pudrowa ma największą zawartość składników pochodzenia naturalnego, więc jest najlepsza dla naszej skóry i włosów. Natomiast powszechnie stosowana henna proszkowa ma zazwyczaj w składzie wiele syntetyków. Ponadto henna pudrowa, tak jak proszkowa, barwi zarówno skórę, jak i włoski, czego nie robi z kolei henna żelowa – ten najdelikatniejszy rodzaj, który zostaje jedynie na włoskach.
Hennę pudrową nakłada się jak każdą inną na wyznaczone miejsce i czeka, aż zostanie ono zafarbowane. Zabieg jest przeprowadzany w gabinetach kosmetycznych, ale można go też wykonać samodzielnie w domu.
Ile kosztują brwi pudrowe w tym pierwszym wariancie? Ceny wahają się od około 70 do 150 złotych. Natomiast henna pudrowa do własnego użytku może kosztować od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Efekt utrzymuje się na skórze mniej więcej dwa tygodnie, a na włoskach miesiąc czy nawet półtora miesiąca.
Brwi permanentne pudrowe – szczegóły zabiegu, trwałość, cena
Makijaż permanentny brwi jest czymś zupełnie innym niż zabieg z henną, gdyż w tym przypadku pigment wprowadza się pod skórę. Wykorzystuje się do tego specjalne narzędzie z malutkimi, jednorazowymi igłami. To trwalsza metoda niż ta piórkowa (microblading) i jest polecana głównie przy cerze tłustej.
Jak wygląda zabieg wykonywania permanentnych brwi pudrowych? Podobnie jak przy hennie pierwszym krokiem jest ustalenie kształtu i obrysowanie go. Następnie pozostaje jedynie wypełnić go niczym tatuaż. Brwi zazwyczaj mają być w rezultacie jaśniejsze na początkach, a bardziej wyraziste na końcach (ombre powder brows). Efekt utrzymuje się minimum dwa lata. Z czasem jednak pigment się wytrąca. Kilka lat takiego spokoju od własnoręcznego makijażu brwi kosztuje 700-1000 złotych.
Brwi permanentne pudrowe – pielęgnacja i przeciwwskazania
Makijaż permanentny brwi metodą pudrową jest zabiegiem inwazyjnym, dlatego zalecana jest potem specjalna pielęgnacja. Na początku ważne jest delikatne mycie i smarowanie skóry specjalnymi maściami, które powinna polecić kosmetyczka. Przez dwa tygodnie nie można korzystać z solarium, sauny i basenów. Na ten czas należy także odstawić kosmetyki kolorowe. Po wygojeniu można wrócić do tych nawyków. Warto mieć jednak na uwadze, że zazwyczaj po miesiącu od wykonania zabiegu idzie się na "poprawkę", która ma gwarantować lepszą trwałość.
Nie każdy jednak może zdecydować się na permanentne brwi pudrowe. Zabieg nie jest wskazany przy nowotworach, cukrzycy, stanach zapalnych skóry, chorobach siatkówki i rogówki oka oraz świeżych bliznach. Nie wykonuje się go także u kobiet w ciąży i karmiących piersią.
Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!