Trwa ładowanie...
d23podi

Budżet domowy. Zarabia 2000 zł i traktuje partnera "jak bankomat". On nie wie, co robić

"Jak ustalić finanse w związku, jeśli zarabiam znacznie więcej niż kobieta?" – to pytanie podzieliło internautów. Choć jedni są przekonani, że w związku wszystko jest wspólne, inni ze współczuciem kręcą głowami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mężczyzna nie wie, jak zaplanować budżet
Mężczyzna nie wie, jak zaplanować budżet (Getty Images)
d23podi

Ona zarabia 2000 zł, on kilkanaście razy więcej. Są razem od 10 miesięcy i choć ze sobą nie mieszkają, myślą o wspólnej przyszłości. Jemu przeszkadza jednak, że ukochana coraz częściej "wykorzystuje", że to on zarabia o wiele więcej. "Jak to zrobić, aby nie ranić jej uczuć, a także nie dawać furtki do traktowania mnie jak bankomat?" – pyta na forum WP Kafeteria.

Problem z domowym budżetem. Gdy mężczyzna zarabia więcej

"Ja coś kupuję, dorzucam pieniądze, czy np. za większy wyjazd płacę tylko ja, ale widzę, że stopniowo granica się przesuwa. Ona nawet nie zapyta, czy oddać mi pieniądze za coś, gdy dokładam, bo jej brakuje" – żali się mężczyzna. Nie ukrywa, że obecny związek traktuje poważnie i myśli o założeniu rodziny. Chciałby, aby po ślubie każde z nich miało własny budżet, a część pieniędzy byłaby wspólna. Ma jednak dość, że partnerka coraz częściej korzysta z jego finansów.

d23podi

Wpis internauty wywołał ogromne poruszenie na forum. Zdaniem części osób biorących w dyskusji, mężczyzna powinien zachować ostrożność, bo kobieta już zaczęła go traktować jak wspomniany przez niego "bankomat". Niektórzy pytali wprost, dlaczego poinformował dziewczynę o zarobkach. Gdyby to ukrył, wiedziałby, że ich związek opiera się na miłości, nie korzyściach płynących z większej pensji.

Jest jednak druga strona medalu. Część komentujących uznała, że z "takim" podejściem autor wpisu nie powinien w ogóle myśleć o małżeństwie i zakładaniu rodziny – ich zdaniem w związku nie ma podziału na "moje" i "twoje", a pary powinny dzielić się tym, co mają. Bez wyliczania i zaglądania sobie do portfela.

Czy waszym zdaniem obawy mężczyzny są uzasadnione i powinien dać partnerce do zrozumienia, że nie powinna tak często polegać na jego finansach? A może jesteście zwolennikami podejścia, że w związku, nawet nieformalnym, nie powinno być rozdzielności majątkowej?

d23podi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zrezygnowała z posiadania dzieci ze względu na ekologię. Aktywistka wyjaśnia powody

d23podi

Podziel się opinią

Share
d23podi
d23podi