Była w sekcie z Cruise'em. Teraz przerwała milczenie

Była w sekcie z Cruise'em. Teraz przerwała milczenie

Leah Remini i Tom Cruise
Leah Remini i Tom Cruise
Źródło zdjęć: © AKPA, fot. Instagram
28.03.2023 13:03, aktualizacja: 28.03.2023 15:22

Była członkinią kościoła scjentologicznego przez ponad 30 lat. Teraz zdradza najpilniej strzeżone tajemnice sekty, do której należy Tom Cruise. To właśnie przez tę instytucję przez wiele lat nie widział swojej córki, Suri, która jest owocem jego związku z Katie Holmes.

Kościół scjentologiczny od lat wzbudza skrajne emocje wśród ludzi na całym świecie. Najgłośniej jest o jego sławnych członkach z Tomem Cruise'em na czele. Była członkini sekty, Leah Remini wyjawiła kilka tajemnic instytucji. Jej słowa szokują.

Cała prawda o kościele scjentologicznym

Leah Remini to amerykańska aktorka, która swego czasu była aktywną członkinią kościoła scjentologicznego. Po ponad 30. latach od wstąpienia w jego szeregi postanowiła zmienić całkowicie swoje życie, w tym także wyznanie. W książce "Troublemaker: Surviving Hollywood and Scientology" zdradziła czytelnikom, czym tak naprawdę jest scjentologia, do której tak mocno przekonują największe gwiazdy Hollywood.

Założeniem sekty jest uwolnienie umysłów ich członków, tak by osiągnęli "czystość i wolność". Kobieta zdradziła, że jej zdaniem kościół scjentologiczny jest swego rodzaju "maszynką do robienia pieniędzy". Nie jest tajemnicą, że jego członkowie przekazują na rzecz organizacji zawrotne kwoty, które umożliwiają jego przedstawicielom dostatnie życie.

Kiedy dotrzesz na szczyt mostu, zostaniesz poinformowany, że Bóg jest kłamstwem, a przed tobą jest więcej poziomów, które będą cię kosztować setki tysięcy dolarów. Scjentologia nie ma końca - ostrzega.

Nie każdy też wie, że należący do kościoła scjentologicznego nie mogą wierzyć ludziom oraz mediom, którzy nie są jego członkami.

Na bardzo wczesnym etapie procesu prania mózgu 'technologia' L. Rona Hubbarda uczy, że zewnętrzne źródła to WSZYSTKO KŁAMSTWA piekielnie zdeterminowane, by zniszczyć coś przyzwoitego, takiego jak scjentologia - wyjaśnia.

Skąd w takim razie członkowie sekty zdobywają informacje na temat tego, co się dzieje na świecie? Według przedstawicieli kościoła scjentologicznego jednym godnym zaufania źródłem są oni sami. Problem rodzi się także, gdy jeden ze scjentologów zrobi coś złego drugiemu "wierzącemu".

Jeśli jesteś scjentologiem, nie wolno ci kontaktować się z organami ścigania, gdy inny scjentolog popełnił przeciwko tobie przestępstwo. Jeśli to zrobisz, zostaniesz uznany za osobę opresyjną i z dnia na dzień stracisz rodzinę, przyjaciół i środki do życia - ostrzega była wyznawczyni.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Sławni członkowie kościoła scjentologicznego

Jednym z najsławniejszych członków kościoła scjentologicznego jest Tom Cruise. To właśnie przez tę organizację aktor przez wiele lat nie widział swojej córki Suri. Jedna z doktryn sety zabrania jego członkom na relacje z osobami, które nie są już jego wyznawcami. Nastolatka niedawno świętowała 17. urodziny. Mimo że artysta ma prawo do jej odwiedzin, od 10 lat nie skorzystał z tej opcji.

Nastolatka mieszka w Nowym Jorku, gdzie chodzi zresztą do szkoły. Od czasu do czasu paparazzi fotografują ją w towarzystwie koleżanek lub mamy, Katie Holmes.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (48)
Zobacz także