Trwa ładowanie...

Cameron Herrin został skazany na 24 lata więzienia. Dlaczego internauci stają w jego obronie?

Cameron Herrin ma 21 lat i w kwietniu 2021 roku usłyszał wyrok skazujący go na 24 lata więzienia. Teraz młodego skazańca biorą w obronę internauci, którzy zwracają uwagę nie tyle na jego wiek, co na… urodę.

Cameron Herrin został skazany na karę 24 lat więzieniaCameron Herrin został skazany na karę 24 lat więzieniaŹródło: Instagram
d1fqmtb
d1fqmtb

Kilka lat temu głośno zrobiło się o Jeremym Meeksie, okrzykniętym "najprzystojniejszym więźniem", który prosto zza krat trafił do świata mody. Teraz tematem internetowych dyskusji jest wygląd wspomnianego Camerona Herrina, który w maju 2018 roku potrącił na przejściu dla pieszych Jessikę Reisinger-Raubenolt oraz jej roczną córkę. Obie zmarły na miejscu.

Zginęły dwie osoby

18-letni wówczas Cameron mknął przez ulice miasta Tampa z prędkością 160km/h. Samochód dostał od rodziców w nagrodę za ukończenie szkoły. W drodze na siłownie postanowił ścigać się z kolegą.

Na ogłoszenie wyroku Herrin czekał trzy lata. Kiedy usłyszał, że w więzieniu ma spędzić kolejne 24, nie krył zaskoczenia i przerażenia. Jego mina stała się natomiast memem – często ostrzegającym przed piractwem drogowym.

d1fqmtb

Ale internauci zamieszczają w sieci także inne wizerunki 21-latka. Po sieci krąży chociażby rysunek, na którym przestępca ma dorysowana skrzydła anioła i aureolę. Pojawiają się także grafiki z hastagiem #justiceforcameron oraz filmiki na TikToku, których autorzy nawołują do uniewinnienia młodego mężczyzny lub chociaż skrócenia mu wyroku. Ich autorzy potrafią płakać i rozpaczać, jakby Herrin był co najmniej członkiem ich rodziny.

Internauci stają w obronie

Wśród argumentów najczęściej pojawiają się te o młodym wieku skazanego oraz tym, że Cameron nie popełnił przestępstwa celowo. "Ma przecież przed sobą całe życie" – piszą internautki, jednocześnie komplementujące urodę 21-latka.

W przypadku odbioru społecznego Herrina mamy prawdopodobnie do czynienia z tzw. "efektem aureoli". W psychologii tłumaczy się go w następujący sposób: "tendencja do automatycznego, pozytywnego (efekt Galatei, efekt nimbu, anielski efekt halo) lub negatywnego (efekt Golema, szatański efekt halo), przypisywania cech osobowościowych na podstawie pierwszego wrażenia"

Znana jest również tendencja do skazywania atrakcyjnych osób na niższe wyroki. Niestety, wysokiej kary unikają też często osoby znane. Herrin otrzymał od sądu wysoką karę w postaci 24 lat pozbawienia wolności, za to sprzeciw społeczny pokazuje, jak duże znaczenie dla otoczenia ma wiek i wygląd.

d1fqmtb

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Jedzenie Niemiec Północnych: Filip Turowski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1fqmtb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fqmtb