Blisko ludziCece ma 18 lat i Zespół Tourette'a. Na TikToku pokazuje, jak wygląda jej życie

Cece ma 18 lat i Zespół Tourette'a. Na TikToku pokazuje, jak wygląda jej życie

Cece pragnie uświadamiać ludzi, czym jest Zespół Tourette'a
Cece pragnie uświadamiać ludzi, czym jest Zespół Tourette'a
Źródło zdjęć: © Instagram | otters.have.pockets
18.11.2021 15:16

Młoda dziewczyna postanowiła poprzez social media uświadamiać ludzi, jak wygląda życie osoby z Zespołem Tourette'a. Niektórzy użytkownicy TikToka twierdzą, że nastolatka udaje chorobę.

Cece wygląda jak normalna nastolatka. Tak jak każda osoba w jej wieku szczególnie potrzebuje akceptacji i poczucia przynależności do społeczności. W jej przypadku nie zawsze było to proste - choroba sprawiała, że często czuła się inna, niezrozumiana i w pewien sposób wykluczona z życia. Przez lata ukrywała pojawiające się u niej tiki. Kiedy w końcu lekarze zdiagnozowali u niej Zespół Tourette'a, postanowiła zaakceptować siebie taką, jaka jest. Jej kolejnym celem było uświadamianie o tym, na czym polega jej choroba.

TikTok przyniósł momentalnie przyniósł jej rozgłos

18-latka nie sądziła, że tak szybko zdobędzie aż taką popularność. Jednak przypadek młodej dziewczyny sprawił, że mnóstwo osób zainteresowało się tą przypadłością. Jak Cece wspomina, diagnozę usłyszała dopiero rok temu, w grudniu 2020 roku. Pamięta jednak, że z charakterystycznymi tikami mierzyła się od wielu lat, jednak jako dziecko starała się je ukrywać, w lęku przed reakcją rówieśników. Strach przez oceną innych dzieci powodował, że dziewczynie było kiedyś naprawdę trudno. Choroba ma różne stopnie nasilenia i powoduje połączenie tików głosowych i fizycznych. Co gorsza, mimowolne zachowania pogarszają się w sytuacjach stresowych. Kiedy Cece poszła do college'u nabrała więcej pewności siebie i postanowiła pokazać, jak wygląda jej życie. Nagranie, w którym widać, jak młoda Brytyjka mierzy się z tikami podczas zajęć w szkole w zaskakującym tempie zyskało ponad kilkaset tysięcy odtworzeń. Młoda dziewczyna stara się odpowiadać na każde pytanie, dotyczące swojej choroby.

TikTok Cece rośnie w popularność - a wraz z nią przybywa hejterów

Podczas gdy 18-latka z chęcią edukuje internautów, opowiadając o swoich doświadczeniach z Zespołem Tourette'a, wśród komentujących znajdziemy również krytyczne głosy osób, które twierdzą, że Cece jest zwykłą oszustką. Hejterzy twierdzą, że nastolatka wybiła się, publikując treści o chorobie, która jej nie dotyczy. Na szczęście dziewczyna stara się nie brać do głowy takich treści. Ma też duże grono fanów, którzy w razie potrzeby stają w jej obronie.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także