Trwa ładowanie...

Chcesz żyć dłużej? Całkowicie zrezygnuj z seksu

Brytyjski naukowiec przekonuje, że sposobem na długie życie jest całkowita abstynencja seksualna. To nie jedyna zadziwiająca recepta na długowieczność.

Share
Chcesz żyć dłużej? Całkowicie zrezygnuj z seksuŹródło: 123RF
d1m7sdh

Brytyjski naukowiec przekonuje, że sposobem na długie życie jest całkowita abstynencja seksualna. To nie jedyna zadziwiająca recepta na długowieczność. Profesor Alex Zhavoronkov z brytyjskiej organizacji Biogerontology Research Foundation uważa, że ludzie mogliby dożyć 150 lat, gdyby tylko przestali uprawiać seks. Według Zhavoronkov'a rodzina, dzieci czy jakiekolwiek dobra materialne powodują utratę energii. - Opóźnianie małżeństwa i reprodukcji jest produktem ubocznym zwiększania oczekiwań wobec długości życia. To by mnie spowolniło i odciągnęło od badań. Kiedy planujesz żyć 150 lat, małżeństwo to poważna decyzja przekonuje uczony.

Co robić, aby dożyć 150 lat? Profesor uważa, że wydłużeniu życia sprzyjają regularne ćwiczenia, zwłaszcza przysiady i pompki oraz zmniejszenie ilości spożywanych posiłków. Zhavoronkov wyznał, że spożywa ok. 1600-1700 kcal dziennie. Je głównie owoce, jogurty i batony proteinowe.

Średnia długość życia mężczyzn w Polsce wydłużyła się w 2014 roku o 0,7 roku, do 73,8 lat, a kobiet o pół roku: do 81,6 lat. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) już wkrótce przeciętna długość życia człowieka wzrośnie do 100 lat.
Zhavoronkov idzie o krok dalej: - Życie przez ponad 150 lat nie jest nierealne. Jeżeli żyłeś przez ostatnich 30 lat, musisz sobie uświadomić, że wszystko jest możliwe.

d1m7sdh

To nie jedyna zadziwiająca recepta na długowieczność.
Susannah Mushatt Jones to najstarsza osoba na świecie. Kobieta znana jest jednak też ze swojej miłości do bekonu. Według Jones to właśnie bogata w słony bekon dieta sprawiła, że dożyła 116 lat.

Biorąc pod uwagę wiek Susannah, można spokojnie stwierdzić, że kobieta wie o czym mówi. Jones podkreśla, że bekon należy jeść przynajmniej raz dziennie. Lois Judge, jedna z wnuczek kobiety, potwierdza, że Jones może jeść bekon cały dzień. Warto jednak wspomnieć, że jej dieta bogata jest również w świeże owoce i warzywa.

Jones to nie jedyna ponad 100-letnia kobieta, która zdecydowała się zdradzić sekret swojej długowieczności. O swojej diecie opowiedziała również 110-letnia Agnes Fenton. W opinii kobiety, najlepszym sposobem na przeżycie ponad 100 lat jest picie co najmniej 3 piw dziennie. Podobno zalecił jej to nawet lekarz.
Z kolei 109-letnia Jessie Gallan nie uważa, że kluczem do długowieczności jest odpowiednia dieta. Według Gallan najważniejsze jest unikanie sytuacji stresujących, które kreują przede wszystkim mężczyźni.
- Sprawiają więcej kłopotów niż są tego warci - stwierdziła 109-latka.

Tymczasem lekarze twierdzą, że stulatkowie cieszą się tak długim życiem, bo mają dobre geny.

(gabi)/WP Kobieta

d1m7sdh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1m7sdh
d1m7sdh