FitnessCo mówi oko o twoim zdrowiu

Co mówi oko o twoim zdrowiu

Według irydologów oglądając oczy można ustalić, w jakiej kondycji jest organizm. Spojrzenie może wyrażać nasze uczucia, ale też często "po oczach" poznajemy, że coś komuś dolega - ma gorączkę, jest przemęczony.

Co mówi oko o twoim zdrowiu

17.03.2006 | aktual.: 27.05.2010 23:41

Według irydologów oglądając oczy można ustalić, w jakiej kondycji jest organizm. Spojrzenie może wyrażać nasze uczucia, ale też często "po oczach" poznajemy, że coś komuś dolega - ma gorączkę, jest przemęczony. Okazuje się jednak, że badanie oczu pozwala dość dokładnie ustalić, na co chorujemy. Stawianiem diagnozy na tej podstawie zajmują się irydolodzy.

Tęczówka oka jest połączona z każdym narządem wewnętrznym za pośrednictwem włókien nerwowych. Są one "telegrafem", który przesyła informacje o tym, co dzieje się z poszczególnymi organami. Gdy pojawia się choroba, przekazywane impulsy docierają z tą wiadomością do zakończeń nerwowych tęczówki i na jej powierzchni pojawiają się różne zmiany, np. plamy.

Skąd wiadomo, która plamka świadczy np. o chorobie serca?
Dzięki znajomości połączeń nerwowych między tęczówką a poszczególnymi narządami, irydolodzy tworzą specjalne mapy, które określają, gdzie na tęczówkę rzutuje mózg, wątroba, serce i inne organy. Badając oko (w sposób podobny jak w gabinecie okulistycznym, ale bez podawania kropel rozszerzających źrenicę) i obserwując część odpowiadającą sercu, są w stanie określić, w jakiej jest ono kondycji i czy zagrażają mu jakieś schorzenia.

Jak wcześnie, badając tęczówkę, można stwierdzić symptomy choroby?
Sygnały (np. w procesie nowotworowym) można znaleźć na tęczówce bardzo wcześnie - gdy tylko dojdzie do pierwszych zmian chorobowych w organizmie. W trakcie leczenia, tęczówka też się zmienia, dlatego irydolog może stwierdzić, czy stan zdrowia poprawia się, czy pogarsza. Po wyleczeniu zmiany znikają.

Dlaczego po oczach można poznać objawy stresu?
To, że oczy "ciemnieją z nerwów" może mieć związek z niedotlenieniem komórek mózgowych i wahaniami ciśnienia w sytuacji stresowej. Na pewno irydolog po badaniu tęczówki jest w stanie stwierdzić zwiększoną podatność danej osoby na stres. Ślad może tu zostawić nawet silny ból zęba.

Czy poprzez oczy można wpływać na zdrowie organizmu?
W krajach za naszą wschodnią granicą są podejmowane próby naświetlania zmian na tęczówce (np. laserem), co ma leczyć pewne choroby. W Polsce na razie nikt się tym nie zajmuje. O czym informują:

  1. powieki Jeśli są nabrzmiałe, zaczerwienione lub sinawe mogą sygnalizować chorobę nerek. Gdy widać na nich żółtawe cętki lub białe grudki - sprawdź swój poziom cholesterolu, bo może być za wysoki. spojówki Mocno zaczerwienione mają osoby przemęczone i zapracowane. Ale ich przekrwienie może być też sygnałem, że masz jakąś infekcję lub chorobę reumatyczną.
  2. tęczówka Jej kolor zależy od zawartości w komórkach barwnika - melaniny. Najwięcej mają go osoby o oczach brązowych. Ciemny kolor oczu zdradza predyspozycje do schorzeń układu pokarmowego (np. wrzodów) oraz nerwic. Osoby o tęczówkach niebieskich są bardziej narażone na choroby układu oddechowego, tarczycy, alergie i reumatyzm. Im mamy bardziej jednolitą powierzchnię tęczówki, tym jesteśmy zdrowsi. Jeżeli widać na niej zagłębienia i szczeliny - świadczy to, że podatność organizmu na choroby jest większa.
  3. źrenica W obu oczach powinna być idealnie okrągła. Przesunięcia w położeniu czy nieregularny kształt może oznaczać kłopoty z funkcjonowaniem któregoś z narządów wewnętrznych lub być sygnałem choroby neurologicznej
  4. twardówka ... czyli białko oka, powinno być czysto białe. Popękane naczynka najczęściej oznaczają, że masz zbyt wysokie ciśnienie. Żółte plamki sygnalizują wysoki poziom cholesterolu, a odcień sinawy świadczy o diecie ubogiej w wapno, co w przyszłości może być przyczyną osteoporozy.

Gdzie szukać informacji
Siedziba Polskiego Towarzystwa Irydologii i Homeopatii mieści się w Warszawie (tel. 022 839 70 44) Przychodnia Medycyny Naturalnej Komed w Warszawie tel. 022 628 74 82

Komentarze (0)