Co oznacza wstążka na torbie? Kobieta wysyła jasny sygnał

Co oznacza wstążka na torbie? Kobieta wysyła jasny sygnał

Co oznacza wstążka przy damskiej torebce?
Co oznacza wstążka przy damskiej torebce?
Źródło zdjęć: © Instagram | annamathur
oprac. PAL
19.04.2024 14:58

Coraz więcej mówi się o znaku, który pojawia się na wózkach dla dzieci oraz damskich torebkach. Zawieszona na nich wstążka, jak się okazuje, jest komunikatem od matek. Co chcą nam przekazać?

Na platformach społecznościowych zrobiło się głośno wokół inicjatywy, którą rozpoczęła Anna Mathur. Psychoterapeutka i matka trójki dzieci ma nadzieję, że symboliczne wstążki będą wsparciem dla kobiet wychowujących dzieci. Ale co dokładnie ma symbolizować wstążka? Twórczyni akcji wyjaśnia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kobiety zawiązują wstążki. To ważny sygnał

Anna Mathur, mająca doświadczenie zarówno jako matka, jak i psychoterapeutka, jakiś czas temu w rozmowie z "The Mirror" podzieliła się swoim doświadczeniem. Przeżyła wiele trudnych momentów w związku z opieką nad dziećmi. Pewnego razu, będąc w krytycznej sytuacji, wpadła na pomysł.

"Byłam z trójką dzieci na głównej ulicy, jedno krzyczało, a dwoje pozostałych pozostawało w tyle. Czułam się całkowicie wyczerpana i walczyłam ze łzami. Rozejrzałem się wokół siebie i zobaczyłam nieznajomych, inne mamy, rodziny i ludzi samotnych. Tak bardzo chciałam zwrócić się do kogoś w tym momencie, o dobre słowo, ciepły uśmiech lub pomocną dłoń. Czułam, że kilka osób widziało, jak walczę, ale mogły się martwić, że poczuję się urażona, jeśli zaproponują wsparcie" - wyjaśniła Mathur.

Właśnie wtedy Anna wpadła na pomysł stworzenia znaku, dzięki któremu matki mogłyby prosić o wsparcie. Mathur zaczęła zachęcać innych rodziców, aby przyczepiali wstążki do torebek i wózków dziecięcych. Taki gest ma sygnalizować gotowość do przyjęcia pomocy w trudnych chwilach, ale także chęć wspierania innych rodziców.

Zawiązała wstążkę i wrzuciła zdjęcie. Odzew był natychmiastowy

Anna nie spodziewała się, że jej inicjatywa zyska aż tak dużą popularność. Pomysł ze wstążką bardzo spodobał się wielu matkom.

Odwiedź naszą grupę na FB - #Wszechmocne. Tutaj będziemy aktualizować informacje o nadchodzących webinarach, wywiadach i nowinkach. Przyłączcie się do nas i zaproście przyjaciół. Z niecierpliwością czekamy na was! Podzielcie się z nami swoimi opowieściami, wyślijcie je na: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Jeśli masz ciekawostkę, zdjęcie lub filmik, prześlij do nas przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta