Co się dzieje z Bogumiłą Wander? Prezenterka od lat zmaga się z chorobą

Co się dzieje z Bogumiłą Wander?
Co się dzieje z Bogumiłą Wander?
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA

16.11.2022 19:03, aktual.: 16.11.2022 19:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Była gwiazdą Telewizji Polskiej. Bogumiła Wander przez lata pracowała jako spikerka i prezenterka w publicznych mediach. W 2020 roku poinformowano, że jest ciężko chora. W jakim stanie jest teraz? Najnowsze informacje przekazał mąż dziennikarki.

Urodzona w 1943 roku Bogumiła Wander w latach 1965-2003 była dziennikarką Telewizji Polskiej. Zaczynała w łódzkim oddziale regionalnym, ale bardzo szybko dostrzeżono jej niepodważalny talent i przeniesiono do oddziałów ogólnopolskich. Była jedną z najpopularniejszych spikerek, które pojawiły się na antenie TVP.

Choroba Bogumiły Wander

W 2020 roku media poinformowały, że Bogumiła Wander jest chora na chorobę Alzheimera. Przebywa w specjalnym ośrodku, w którym jest pod stałą opieką lekarzy. - Bogusia wymaga całodobowej opieki lekarskiej i ośrodek jej to zapewnia, więc mimo że nasze mieszkanie jest i czeka na nią, wątpię, żeby wróciła... Chyba że ktoś wynajdzie lek na tę okrutną chorobę - mówił miesiąc temu w rozmowie z "Faktem" mąż dziennikarki.

Jak przyznał wówczas, Bogumiła Wander była bardzo rozmowna. - Zawsze tak było i pozostało, tylko teraz nie bardzo można zrozumieć, co chce powiedzieć. Lekarze nic nie mówią, prócz tego, że trudno oczekiwać zmian. Oczywiście żona jest na specyficznych lekach, ale w mojej ocenie można powiedzieć, że choroba się zatrzymała. Nie ma żadnej diagnozy, że będzie lepiej lub gorzej, po prostu trzeba czekać - wyjawił wówczas. Co zmieniło się od tego czasu?

W jakim stanie jest Bogumiła Wander?

W miniony weekend Telewizja Polska obchodziła swoje 70-lecie. Z tej okazji w programie "Pytanie na Śniadanie" wspominano dawne czasy. Jednym z głównych tematów "Czerwonego Dywanu" prowadzonego przez Aleksandrę Grysz była właśnie kariera i życie Bogumiły Wander. Prowadząca cykl zachwycała się spikerką i jej telewizyjnymi występami.

Wyjawiła także, że choroba Bogumiły Wander jest już zaawansowana. Informacje o stanie zdrowia dziennikarki przekazał jej mąż Krzysztof Baranowski. – Ona nawet nie pamięta, jaką gwiazdą była - opowiadała Aleksandra Grysz.

Pracę z Bogumiłą Wander wspominał też Tomasz Kammel. Zaznaczył, że Bogumiła Wander była niesamowitą profesjonalistką. Zawsze miała przy sobie lakier do włosów, który pomagał jej dbać o nienaganną fryzurę. Jednak pewnego razu butelka lakieru została postawiona zbyt blisko gorącej lampy. Bardzo nagrzana wybuchła. Do zdarzenia doszło dwie minuty przed wejściem na wizję. Bogumiła Wander zachowała zimną krew i jak gdyby nigdy nic poprowadziła program.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (151)
Zobacz także