Odkryj siebieCo w duszy połyskuje, czyli ile jest w stanie powiedzieć o nas biżuteria?

Co w duszy połyskuje, czyli ile jest w stanie powiedzieć o nas biżuteria?

Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

01.03.2024 15:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie tylko nadaje charakter stylizacji i jest jej kropką nad i, ale także wiele mówi o kobiecie, która ją nosi. Niedoceniana, ale bardzo znacząca – jej wysokość biżuteria.

Siła biżuterii

Może się wydawać, że to tylko kolczyki, naszyjniki czy bransoletki. Mają się podobać, być wygodne w użytkowaniu i to wszystko! Nie każdy dostrzega moc, która tkwi w biżuterii. Niektórzy na własnej skórze muszą się przekonać o tym, że w tych jedynie z pozoru nic nieznaczących dodatkach kryje się siła, która może zdecydować o charakterze stylizacji, a nawet zdradzać wiele o usposobieniu osoby, która ją nosi.

Kiedy widzimy kobietę, której biżuteryjne wybory ograniczają się do zegarka i ewentualnie obrączki, wiemy, że mamy do czynienia z osobą praktyczną, która nie dostrzega lub nie chce wykorzystywać potencjału stylizacyjnego drzemiącego w biżuterii. Zupełnie inaczej jest w przypadku kobiety, która nosi kilka pierścionków, jej szyję zdobi kilka łańcuszków lub naszyjników, a na nadgarstku każdego dnia połyskują bransoletki. A jeśli do tego widzimy u niej elementy, które wpisują się w obecne trendy, wiemy, że jest to trzymająca rękę na modowym pulsie fashionistka, która kocha dodatki, lubi się nimi bawić i uważa je za nieodzowny element swojej codziennej stylizacji.

U kobiety, która nosi broszki, możemy dostrzec upodobania do czasów minionych, w których ten element biżuterii był popularniejszy. Przykładów na to, co mówią o nas nasze biżuteryjne wybory, jest wiele.

Broszka srebrna z cyrkoniami – wzór AP533-1417; Apart.pl
Broszka srebrna z cyrkoniami – wzór AP533-1417; Apart.pl© materiały partnera

Dla romantyczek

Romantyczne dusze ciągnie do kwiatowych symboli. W kolekcjach Apart są one dostępne zarówno w kolczykach, pierścionkach, jak i zawieszkach, beadsach i charmsach. Wzory kwiatów są bardzo wdzięczne, pięknie wyglądają zarówno w złocie, jak i srebrze. Ich romantyczną naturę dodatkowo podkreślają kolorowe kamienie.

Romantyzm najbardziej przejawia się w biżuterii z motywem serca. Największym zainteresowaniem cieszy się ona z okazji walentynek, ale Dzień Kobiet także jest świetnym pretekstem, by podarować ukochanej kobiecie lub sobie jakiś dodatek z sercem, który przypominałby o miłości do drugiego człowieka, ale także siebie samej. U jubilera Apart motyw serca jest bardzo popularny. Znajdziecie go w każdym rodzaju biżuterii: od kolczyków przez naszyjniki aż po zawieszki do bransoletek czy sygnety i to modele zarówno "gładkie", jak i te zdobione kamieniami. Taka mnogość wyboru sprawia, że ten sam motyw może być interpretowany na różne sposoby – mieć klasyczny i elegancki charakter (dający o sobie znać szczególnie w zawieszkach), subtelny, jak np. w naszyjnikach, a nawet nieco żartobliwy, kiedy obok serduszka pojawia się np. psia łapka.

Zawieszka z żółtego złota z diamentem - puzderko – wzór 197.165; Apart.pl
Zawieszka z żółtego złota z diamentem - puzderko – wzór 197.165; Apart.pl© materiały partnera

Moc symboli

Do kategorii biżuterii z subtelnym przekazem bezsprzecznie należy ta z literkami. Zasługuje ona na miano statement jewelery – biżuterii, która ma zakomunikować światu coś ważnego. Nie tylko dosłownie zdradza pierwszą literę imienia właścicielki lub jej ukochanej osoby, ale także może świadczyć o uczuciu, jakie użytkowniczka biżuterii żywi do kryjącego się pod tym inicjałem. Daje znać o miłości do siebie, buduje poczucie własnej wartości i stanowi źródło wewnętrznej siły.

Bransoletka z elementami z żółtego złota i koralikami - litera A – wzór AP535-2229; Apart.pl
Bransoletka z elementami z żółtego złota i koralikami - litera A – wzór AP535-2229; Apart.pl© materiały partnera

Wulkan energii

Jest też taki symbol, który cieszy się niesłabnącą popularnością od lat – znak nieskończoności. Może mówić o niekończącym się, wiecznym i trwałym uczuciu, o miłości, przyjaźni i oddaniu. Może też napędzać i dodawać sił do działania.

Moda na znak nieskończoności w biżuterii (nomen omen) nie ma końca. Ten symbol pokochały szczególnie minimalistki i miłośniczki symboliki i prostoty wyrazu. Marka Apart także chętnie sięga po ten symbol i prezentuje go w swojej biżuterii. Zarówno złotej, jak i srebrnej, zdobionej diamentami i bez kamieni. Najczęściej przewija się w bransoletkachnaszyjnikach.

Wśród propozycji Apart z łatwością można znaleźć biżuterię, która wpisze się w nasz styl i jednocześnie przekaże światu ważną wiadomość o nas samych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także