Córka Macron przemówiła. Jej słowa mogą wywołać burzę

Brigitte Macron odniosła się do książki swojej córki
Brigitte Macron odniosła się do książki swojej córki

21.03.2024 10:43, aktual.: 21.03.2024 11:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Brigitte Macron ma trójkę dzieci z pierwszego małżeństwa. Najbardziej rozpoznawalna jest jej najmłodsza córka Tiphaine Auzière. Kobieta wydała niedawno książkę na temat mężobójczyni. Jak twierdzi, sama zastanawiała się, co zrobiłaby na jej miejscu.

Życie prywatne prezydenta Francji Emmanuela Macrona od początku jego kariery politycznej wzbudza zainteresowanie. Wszystko przez różnicę wieku pomiędzy nim, a jego żoną Brigitte, która jest starsza od męża o 24 lata. Ich związek od początku budził kontrowersje, jednak para z czasem udowodniła, że prawdziwa miłość przetrwa wszystko i od lat cieszą się małżeńskim szczęściem.

Zanim Brigitte związała się z przyszłym prezydentem, była mężatką. Ma też trójkę dzieci: Sébastiena, Laurence i Tiphaine. Największą popularnością cieszy się najmłodsza pociecha pierwszej damy, która niedawno wydała książkę.

Kim jest Kim jest Tiphaine Auzière?

Tiphaine urodziła się w 1984 roku, co oznacza, że jest jedynie siedem lat młodsza od swojego ojczyma. Nigdy jednak nie miała nic przeciwko relacji mamy ze swoim uczniem i wielokrotnie w wywiadach broniła ich uczucia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Byli sobą zauroczeni. To, co było między nimi, było dość oczywiste, ale i bardzo trudne. Jeśli miałabym przedstawić jednak jakąś wizję miłości, to jest to właśnie Emmanuel i mama. Kiedy są razem, to prawie tak, jakby świat nie istniał - mówiła w telewizyjnym dokumencie "Brigitte Macron: A French Novel".

W mediach krążą opinie, że córka Brigitte ma polityczne aspiracje. Kobieta regularnie uczestniczy w różnych spotkaniach z urzędnikami państwowymi, w tym m.in. z francuskim ministrem sprawiedliwości Ériciem Dupond-Moretti, z którym - jako prawniczka z wykształcenia - rozmawiała m.in. o reformie więziennictwa.

Tiphaine Auzière, najmłodsza córka Brigitte Macron
Tiphaine Auzière, najmłodsza córka Brigitte Macron

Brigitte Macron o kobietach, które zabiły mężów

W 2024 roku ukazała się książka Tiphaine Auzière. Opisała w niej historię kobiety, która była ofiarą przemocy i ostatecznie zabiła swojego partnera. Fabuła przypomina sprawę Jacqueline Sauvage, która została ułaskawiona w 2016 roku.

Wątek mężobójstwa pojawił się w wywiadzie udzielonym przez Auzière dziennikarzowi TF1info. - Chciałam opowiedzieć historię sprawiedliwości, aby była dostępna dla wszystkich, ponieważ prawo dotyczy nas wszystkich - mówiła córka Brigitte Macron.

- Chciałam, żeby czytelnik postawił się w sytuacji ofiar, oskarżonych - dodała i przyznała, że sama zastanawiała się, co by zrobiła, gdyby była na miejscu tej kobiety i czy także byłaby gotowa zabić swojego oprawcę. Jej zdaniem, w kwestii przeciwdziałania przemocy w rodzinach, kluczowa jest odpowiednia edukacja.

- W książce jest mowa zarówno o przemocy wobec kobiet i dzieci, jak i o molestowaniu. Krótko mówiąc, opisuje wielkie zło naszych czasów - podkreśliła z kolei Brigitte Macron.

- Kiedy kończy się miłość, moment rozstania może być bardzo trudny. I w tym momencie, niezależnie od wychowania, pojawiają się zjawiska absolutnie straszliwej przemocy, których niekoniecznie doświadczyliśmy. Patrząc na najnowsze dane dotyczące kobietobójstwa, i widzę, że kobieta zostaje zamordowana, gdy chce odejść, zastanawiam się, co wtedy robić. Nie wiem – dodaje.

- Kobieta, o której mówi Tiphaine, wie, że to ona albo on. Podobnie jak Jacqueline Sauvage. Wiem, że nie powinniśmy zabijać, ale mimo wszystko, czy mogłaby zrobić coś innego? - podsumowuje Macron.

Przy okazji przytoczone zostały też dane dotyczące skali przemocy domowej. Według kolektywu Nous tous w 2023 r. z tego powodu zginęły 134 kobiety. Z kolei wg Ministerstwa Sprawiedliwości, było ich 94.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (72)