Córka zatrudniła matkę jako pomoc domową. Wyznanie wzbudziło kontrowersje

Córka zatrudniła matkę jako pomoc domową. Wyznanie wzbudziło kontrowersje

Tiktokerka tłumaczy, dlaczego matka zatrudniła babcię
Tiktokerka tłumaczy, dlaczego matka zatrudniła babcię
Źródło zdjęć: © Adobe Stock, TikTok | na.balet
07.06.2023 16:56, aktualizacja: 07.06.2023 17:13

Internautka podzieliła się z obserwatorami informacją o tym, że jej babcia pracuje jako pomoc domowa w rodzinnym domu tiktokerki. Wyznanie wzbudziło sporo kontrowersji, a kobieta postanowiła dokładnie przedstawić swój punkt widzenia.

Dla wielu osób jednym ze wspomnień z dzieciństwa jest czas spędzony z dziadkami. Jedni jeździli do nich na ferie i wakacje, inni z kolei mieszkali w jednym domu, przez co naturalną kwestią było, że babcia lub dziadek opiekowali się nimi w czasie, gdy rodzice byli w pracy.

O ile sprzątanie, gotowanie i opieka nad wnukami to dla wielu osób naturalne zajęcie dziadków, zatrudnienie ich i regularna wypłata pensji już nie do końca, co pokazała dyskusja, jaka wywiązała się pod jednym z nagrań na TikToku.

Babcia pracuje jako pomoc domowa. Wnuczka zatrudnionej tłumaczy

Prowadząca na TikToku profil @na.balet opisała sytuację ze swojego domu rodzinnego. Okazuje się, że jej babcia pracuje jako pomoc domowa, a zatrudnia ją matka tiktokerki. Tym samym kobieta co miesiąc otrzymuje pensję za utrzymywanie porządku w domu córki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak tłumaczyła @na.balet - jej babcia zaczęła pracę u mamy w 1994 roku, czyli odkąd tiktokerka przyszła na świat. Jak dodała - dla nich naturalne było wypłacanie pensji za sprzątanie, gotowanie i opiekę nad dzieckiem. Tiktokerka podkreśliła, że babcia pracuje dobrowolnie, a wcześniej była m.in. salową w szpitalu oraz opiekunką w przedszkolu.

- Razem doszły do porozumienia, że moja babcia będzie pracować u mojej mamy jako pomoc domowa - stwierdziła. Dodała, że zatrudnianie bliskich w rodzinnych firmach nie budzi kontrowersji. Jako przykład podała m.in. restauracje, w których pracują całe rodziny. - Ale jak babcia pracuje jako pomoc domowa, to już jest szok - mówiła na nagraniu.

- Ja wiem, że prace domowe wciąż są traktowane w Polsce jako siedzenie w domu, ale generalnie to nie jest siedzenie w domu, to jest praca. A za pracę się płaci - podkreśliła.

Zwróciła też uwagę na fakt, że pomoc domowa, podobnie jak osoba sprzątająca, wielu osobom kojarzy się negatywnie. - Jeśli ktoś uważa pracę pani sprzątającej czy pomocy domowej jako coś uwłaczającego, to z tą osobą jest coś nie tak (...). To nie jest służba, to nie jest niewolnik, któremu się nie płaci, to jest normalna praca - dodała.

Różnice zdań w komentarzach

Zarówno sama historia, jak i tłumaczenie powodów zatrudnienia matki we własnym domu, wzbudziło wiele emocji, a pod każdym nagraniem dotyczącym tego tematu pojawiało się bardzo dużo komentarzy.

Opinie były podzielone. Część osób zgadzała się z autorką, uważając, że czasy darmowej pracy seniorów u ich dzieci już dawno się skończyły. "Jak dla mnie super rozwiązanie. Jakby moja babcia chciała i była w stanie zajmować się domem to tez bym jej za to płaciła bo wiem ze i tak bym musiała" - napisała jedna z obserwatorek. "Uważam, że to ogromny szacunek z waszej strony do pracy babci. Wstydzić powinni się ci rodzice, którzy żądają od starszych darmowego niańczenia" - dodał inna.

Pojawiły się też zbulwersowane głowy, a użytkownicy pisali, że ich babcie nigdy nie wzięłyby pieniędzy za opiekę nad nimi.

"Dziwne ta praktyka oj dziwna..zatrudnianie babci do sprzątania, prania i gotowania... To jest moje osobiste zdanie" - pisała jedna z komentujących. "Chore. Babcia powinna odpoczywać, a jeśli brakuje jej pieniędzy, to dzieci lub wnuki w miarę możliwości powinni pomóc" - dodała inna.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (20)
Zobacz także