Trwa ładowanie...
d1kiw7f

Cukierek albo psikus. Smaczne inspiracje halloweenowe

Halloween to nie tylko okazja do hucznej zabawy, ale również prawdziwa gratka dla amatorów smakołyków. Jeśli planujesz zorganizować przyjęcie w gronie znajomych, to warto pomyśleć o czymś specjalnym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Smakowite inspiracje nie tylko dla najmłodszych
Smakowite inspiracje nie tylko dla najmłodszych (Shutterstock.com)
d1kiw7f

Dorośli mężczyźni w śmiesznych strojach

Tradycja wieczornych spacerów w przebraniach sięga bardzo daleko, bo aż do czasów starożytnych Celtów. Dawniej wierzono bowiem, że początek listopada to czas, w którym zaciera się granica między światem żywych i umarłych. W związku z tym druidzi zakładali czarne szaty i upiorne maski po to, by odstraszyć złe duchy sprowadzające nieszczęścia na wioski i domostwa.

d1kiw7f

Choć święto dawno utraciło swój religijny charakter na rzecz komercyjnej maskarady, to część zwyczajów zachowała się do czasów obecnych. Halloween to przede wszystkim nawiązanie do święta plonów, radowania się zebranymi płodami ziemi. Nic więc dziwnego, że najważniejsze symbole Halloween związane są z produktami rolnymi.

Halloween treats, little monster dessert with chocolate cookies and orange mascarpone cream topped with big marshmallow eyes Fotolia
Halloween treats, little monster dessert with chocolate cookies and orange mascarpone cream topped with big marshmallow eyes

Dynie i nietoperze

Charakterystyczne latarnie z wykrojonym demonicznym uśmiechem to nieodłączny element Halloween nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również Kanadzie czy Wielkiej Brytanii. Zwyczaj ten wziął się od tego, że zapalona przed domem latarnia miała odstraszyć złe duchy i przyciągnąć te dobre.

d1kiw7f

Dynia naturalnie kojarzy się z Halloween, dlatego warto zadbać o to, by na tematycznej imprezie nie zabrakło jej na stołach. W internecie można znaleźć różne przepisy na potrawy z dynią. Rozmaite ciasta, takie jak sernik lub brownie z dodatkiem dyni będą cieszyć się sporym uznaniem, dyniowe frytki, marmolada lub sok z pewnością zainteresują dzieci. Jeśli nie przepadasz za potrawami z jej dodatkiem, możesz również pokusić się o ozdobienie części potraw wizerunkami dyń lub w inny, słodszy sposób.

Dobrym rozwiązaniem na tematyczną imprezę są smakołyki z charakterystycznymi dla tego dnia motywami. Poza dynią znajdziesz również czekoladowe nietoperze, praliny w kształcie gałek ocznych oraz czekoladowe telegramy wykonane w całości z najlepszej, belgijskiej czekolady. Taki zestaw w sam raz nadaje się na słodki prezent lub przekąskę, która pięknie będzie prezentować się na stole.

Shutterstock.com

Cukierek albo psikus

To związana z Halloween zabawa, która przyszła do nas z Zachodu i znalazła wielu entuzjastów wśród dzieci. Zwyczaj ten wiązał się z ostatnią porą zbiorów, ludzie wzajemnie obdarowywali się poczęstunkiem, by zimą, gdy zapasy będą skromniejsze, ktoś podzielił się również z nimi. Jeśli twoi bliscy lub znajomi mają ochotę na imprezę halloweenową, pomyśl o przygotowaniu odpowiednich smakołyków, którymi możesz poczęstować każdego. Zgodnie z tradycją dzieci odwiedzają tylko ustrojone domy, dlatego warto przygotować wszystkich domowników na wspólną zabawę.

d1kiw7f

Podziel się opinią

Share

d1kiw7f

d1kiw7f