Curving rujnuje związki. Ofiary długo nie mogą się pozbierać

Curving rujnuje związki. Ofiary długo nie mogą się pozbierać

Na czym polega curving?
Na czym polega curving?
Źródło zdjęć: © Getty Images | Murat Deniz
08.12.2023 11:40, aktualizacja: 08.12.2023 12:47

Czy spotykaliście się kiedyś z osobą, która nie potrafiła wprost powiedzieć, co do was czuje... a właściwie, czego nie czuje? Jeśli tak, istnieje duże prawdopodobieństwo, że mieliście do czynienia z curvingiem. Na czym on dokładnie polega? Wyjaśniamy.

Umawiając się z kimś na randkę, chcemy kogoś lepiej poznać. W dzisiejszych czasach chętnie też korzystamy z różnych aplikacji, które nieco ułatwiają nam zdobywanie nowych znajomości. Nie zawsze jednak wszystko idzie po naszej myśli. W tym przypadku warto strzec się przed curvingiem.

Czym to jest curving?

Curving to trend w randkowaniu, który niestety może przynieść nam więcej szkody niż pożytku. Zdarza się, że właśnie przez niego płaczemy po nocach, zastanawiając się, co z nami jest nie tak. Okazuje się jednak, że w tym przypadku wina leży przede wszystkim po drugiej stronie.

Curving to nic innego jak świadome unikanie kontaktu z druga osobą. Często wykorzystują go ludzie, którzy nie chcą zmierzyć się z zerwaniem z kimś relacji. Wówczas nie tylko lekceważą od nich wiadomości oraz telefony, ale także nie chcą się z nimi spotkać. Nie powiedzą im jednak wprost, że to koniec. Po prostu liczą na to, że ich relacja sama "rozejdzie się po kościach".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Niestety w tym przypadku istnieją dwie strony medalu. Osoba, która wykorzystuje curving w relacjach z drugim człowiekiem, nie musi mierzyć się z negatywnymi emocjami związanymi ze zranieniem kogoś innego.

Warto też podkreślić, że zachowując się w ten sposób, możemy jeszcze bardziej krzywdzić osobę, wobec której stosujemy curving. Z kolei nie mając świadomości uczuć drugiej strony, często zastanawiamy się, dlatego nam nie odpisuje lub unika z nami kontaktu.

Wymyślamy najróżniejsze scenariusze, odpychając od siebie to, że ta osoba nie jest nami zainteresowana. Nie mając jasnej sytuacji, nie możemy także skupić się na poznaniu kogoś nowego, bowiem często wierzymy, że aktualna sytuacja jest tylko chwilowa. Niestety tego typu zachowania często wpływają również na naszą samoocenę.

Osoby wykorzystujące curving po jakimś czasie ponownie odzywają się do osób, które wcześniej świadomie lekceważyły - to odróżnia go od ghostingu. W tym przypadku istnieje jednak bardzo duże prawdopodobieństwo, że ponownie źle nas potraktują. Warto się wówczas zastanowić, czy chcemy kolejny raz przez to przechodzić.

Jak ustrzec się przed curvingiem?

Niestety nie wpłyniemy na to, jak wobec nas zachowują się inne osoby. Możemy jednak zrobić wszystko, aby nie dać się wciągnąć w tę "grę". W tym przypadku kluczem do jasnych relacji jest przede wszystkim rozmowa.

Nie bójmy się zadawać trudnych pytań, a jeśli zostaną one zlekceważone, warto zastanowić się, czy rzeczywiście chcemy walczyć o tego typu relację. Mimo że podjęcie decyzji o zerwaniu z kimś znajomości nie jest łatwe, czasami bywa jedynym, rozsądnym rozwiązaniem.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (196)
Zobacz także