Trwa ładowanie...
d2n07uz

Czarny Protest nie dotyczy tylko kobiet. "Idź pod Sejm!" - skandują mężczyźni

W piątek 23 marca kobiety znów wyjdą na ulice. Będą protestować przeciwko zaostrzeniu przepisów aborcyjnych. Dotychczas w Czarnych Protestach uczestniczyło niewielu mężczyzn. Wreszcie się znaleźli.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grupa mężczyzn nagrała filmik zachęcający do udziału w Czarnym Proteście.
Grupa mężczyzn nagrała filmik zachęcający do udziału w Czarnym Proteście. (Youtube.com)
d2n07uz

Aborcja nie jest wyłącznie sprawą kobiet. - Dlaczego siedzicie cicho, gdy biskupi rękoma posłów forsują przepisy, które jeśli wejdą w życie, będą również was dotyczyć? Nie tylko waszych żon, córek, sióstr. Wpłyną na wasze życia tak samo jak kobiet. A wy siedzicie cicho – zastanawiała się Malina Błańska, dziennikarka WP Kobieta.

Nie wszystkim są jednak obojętne skutki nowej ustawy. Grupa mężczyzn, określających się Opozycją Uliczną, nagrała filmik zachęcający do udziału w Czarnym Proteście. - Panowie! 23 marca spotykamy się pod Sejmem. Dość już chamstwa, zdejmij kapcie, załóż buty, rzuć pilota, przychodź żywo. Bądź jak maczo, zostaw piwo! Długi, chudy, gruby, krótki, przyjdź pod Sejm. Młody, stary, mądry, głupi, przyjdź pod Sejm! I kobietę weź za rękę, nie pozwalaj na udrękę. Żonie, matce i kochance, siostrze, cioci i córeczce, sprzedawczyni, policjantce, podaj rękę pielęgniarce, idź pod Sejm! - skandują.

d2n07uz

Wideo zostało opublikowane w mediach społecznościowych. Do tej pory udostępniono je ponad 2300 razy. Internautki piszą w komentarzach, że to inicjatywa godna naśladowania i gratulują odwagi. "Super faceci, w domach zostaną tylko wydmuszki", "pokażcie tym klechom i politykom, że się ich nie boicie! Kobiety są najważniejsze, brawo!", "cudowne chłopaki! właśnie to jest wsparcie, dziękuję, idę na protest", "szacun panowie" - czytamy pod filmem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2n07uz

Podziel się opinią

Share
d2n07uz
d2n07uz