Czarny Protest nie dotyczy tylko kobiet. "Idź pod Sejm!" - skandują mężczyźni

Czarny Protest nie dotyczy tylko kobiet. "Idź pod Sejm!" - skandują mężczyźni
Źródło zdjęć: © Youtube.com
Katarzyna Gileta

22.03.2018 13:30, aktual.: 26.03.2018 07:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W piątek 23 marca kobiety znów wyjdą na ulice. Będą protestować przeciwko zaostrzeniu przepisów aborcyjnych. Dotychczas w Czarnych Protestach uczestniczyło niewielu mężczyzn. Wreszcie się znaleźli.

Aborcja nie jest wyłącznie sprawą kobiet. - Dlaczego siedzicie cicho, gdy biskupi rękoma posłów forsują przepisy, które jeśli wejdą w życie, będą również was dotyczyć? Nie tylko waszych żon, córek, sióstr. Wpłyną na wasze życia tak samo jak kobiet. A wy siedzicie cicho – zastanawiała się Malina Błańska, dziennikarka WP Kobieta.

Nie wszystkim są jednak obojętne skutki nowej ustawy. Grupa mężczyzn, określających się Opozycją Uliczną, nagrała filmik zachęcający do udziału w Czarnym Proteście. - Panowie! 23 marca spotykamy się pod Sejmem. Dość już chamstwa, zdejmij kapcie, załóż buty, rzuć pilota, przychodź żywo. Bądź jak maczo, zostaw piwo! Długi, chudy, gruby, krótki, przyjdź pod Sejm. Młody, stary, mądry, głupi, przyjdź pod Sejm! I kobietę weź za rękę, nie pozwalaj na udrękę. Żonie, matce i kochance, siostrze, cioci i córeczce, sprzedawczyni, policjantce, podaj rękę pielęgniarce, idź pod Sejm! - skandują.

Wideo zostało opublikowane w mediach społecznościowych. Do tej pory udostępniono je ponad 2300 razy. Internautki piszą w komentarzach, że to inicjatywa godna naśladowania i gratulują odwagi. "Super faceci, w domach zostaną tylko wydmuszki", "pokażcie tym klechom i politykom, że się ich nie boicie! Kobiety są najważniejsze, brawo!", "cudowne chłopaki! właśnie to jest wsparcie, dziękuję, idę na protest", "szacun panowie" - czytamy pod filmem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (46)
Zobacz także