Czarny "X" na drzwiach? Bardzo zły znak

Co oznacza tajemnicy X na drzwiach?
Co oznacza tajemnicy X na drzwiach?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

11.06.2023 14:11, aktual.: 11.06.2023 15:41

Tajemnicze czarne krzyżyki zaniepokoiły mieszkańców wrocławskich osiedli. Na grupach sąsiedzkich informują, że pojawia się ich coraz więcej. To może być bardzo niebezpieczny sygnał.

Mieszkańcy Wrocławia obawiają się o swoje bezpieczeństwo, ponieważ na klatkach schodowych i nad wejściami do mieszkań pojawiają się tajemnicze czarne krzyżyki - informuje portal tuwrocław.com. Informacje i zdjęcia rozprzestrzeniają się szybko przez lokalne grupy na Facebooku.

To może być zły znak

Istnieje podejrzenie, że tajemnicze czarne krzyżyki są oznaczeniami potencjalnych miejsc kradzieży dokonywanych przez złodziei. Niewykluczone, że w ten sposób chcą "naznaczać" wytypowane do rabunku mieszkania. - Zdarzały się już zresztą kradzieże czy szarpanie za klamki. Złodzieje bez skrupułów wchodzą do budynków, nawet w obecności lokatorów - relacjonuje dla portalu tuwrocław.com jedna z lokatorek. - Ubezpieczyciel mieszkania podczas wyceny polisy od kradzieży sam był w szoku, ile włamań jest tutaj w okolicy - opowiada inna.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Policjanci prowadzą dochodzenie. - Zawiadomiono w tej sprawie funkcjonariuszy służby zewnętrznej, m.in. w celu zwrócenia szczególnej uwagi w rejonie wspomnianych ulic oraz całego osiedla - mówi portalowi tuwrocław.com Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - W tej sprawie prowadzone są także działania operacyjne, które z uwagi na niejawny ich charakter nie są podawane do publicznej wiadomości - dodaje. Funkcjonariusz informuje też, że od momentu zgłoszeń od mieszkańców w okolicy nie odnotowano przypadków włamań lub uszkodzeń drzwi wejściowych do mieszkań.

Podczas wakacji uważaj na złodzieja

Okres wakacyjny to czas, gdy wielu z nas wyjeżdża na zasłużony odpoczynek. Niestety, to również okres, w którym wzrasta ryzyko włamań do naszych mieszkań. Domy pozostawione bez nadzoru stają się łatwym celem dla złodziei. Jak zabezpieczyć swoje mieszkanie i uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek?

Po pierwsze, unikaj informowania o planowanych wyjazdach w mediach społecznościowych, które mogą być śledzone przez niepożądane osoby. Jeśli nie możesz powstrzymać się od publikacji, spróbuj ograniczyć dostęp do tych informacji dla wybranych osób, tworząc np. profil prywatny.

Po drugie, poproś sąsiadów, aby sprawdzali nasze mieszkanie regularnie i wyjmowali listy ze skrzynki pocztowej - to sprawi wrażenie, że dom nie jest pusty.

Niezwykle istotne jest również odpowiednie zabezpieczenie mieszkania. Upewnij się, że wszystkie okna i drzwi są zamknięte i zabezpieczone. Możesz zainwestować w solidne zamki i systemy alarmowe, które odstraszają potencjalnych włamywaczy. Nie zapominaj także o monitorowaniu otoczenia - kamery i oświetlenie zewnętrzne mogą odegrać ważną rolę w zapobieganiu włamaniom.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (22)
Zobacz także