Damięcka dodała grafikę. W czasie ciszy wyborczej

Damięcka dodała grafikę. W czasie ciszy wyborczej

Matylda Damięcka przemówiła w czasie ciszy wyborczej
Matylda Damięcka przemówiła w czasie ciszy wyborczej
Źródło zdjęć: © AKPA
15.10.2023 15:17, aktualizacja: 16.10.2023 13:21

Matylda Damięcka regularnie komentuje otaczającą ją rzeczywistość za pomocą charakterystycznych rysunków. Tak było też w niedzielę, gdy postanowiła zabrać głos w czasie trwającej w kraju ciszy wyborczej.

Matylda Damięcka komunikuje się ze swoimi fanami za pomocą regularnie publikowanych w mediach społecznościowych grafik. Punktujące otaczającą rzeczywistość i komentujące wiele istotnych społecznie kwestii rysunki cieszą się sporą popularnością, a często budzą też wiele emocji, co widać w dyskusjach pod postami.

Damięcka "przemówiła" w czasie ciszy wyborczej

W niedzielę na Instagramie artystki pojawiła się kolejna seria grafik. Tym razem dotyczyła trwającej w Polsce ciszy wyborczej oraz odbywających się 15 października wyborów parlamentarnych i referendum.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Na pierwszej z nich znalazła się przerobiony obraz "Babie lato" Józefa Chełmońskiego, na którym Damięcka dopisała słowa: "Piesku słyszysz? To cisza". Drugi "kafelek" to film, na którym widać psa aktorki, który na tle promieni słonecznych rozgląda się po parku. Niedzielny cykl kończy rysunek z napisem "wybornie będzie".

Jedynym opisem, jaki Damięcka zamieściła pod obrazkami były trzy kropki w cudzysłowie oraz hasztag "cichosza".

Pozytywne reakcje internautów

Niedzielny post spodobał się obserwatorom artystki, czego wyraz dali w komentarzach. "Kawa, woda, książka, słuchawki, dowód, długopis i mogę stać kilka godzin w kolejce do komisji wyborczej" - napisała jedna z internautek.

"Kocham wybornie", "Będzie wybornie, radośnie i przepięknie", "Tak, wszystko się zgadza pani Matyldo. Będzie wybornie" - pisali.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl