Trwa ładowanie...

Debata prezydencka w TVP. Manuela Gretkowska nie szczędziła słów rozczarowania

Jedna z ostatnich debat przed wyborami prezydenckimi odbyła się 17 czerwca na antenie TVP. Jak zwykle pojawiło się wiele emocji, wpisów i komentarzy dotyczących kandydatów, jak i stacji prowadzącej. Manuela Gretkowska w swoim wpisie nie szczędziła gorzkich słów.

Share
Emanuela Gretkowska gorzko o debacie prezydenckiej
Emanuela Gretkowska gorzko o debacie prezydenckiej Źródło: East News
d1s5kdj

Debata prezydencka w TVP to już historia. 11 kandydatów udzieliło odpowiedzi na 5 pytań, a także dokonało swobodnej wypowiedzi. Poruszono takie wątki jak LGBT, religia w szkołach, wprowadzenie euro do Polski czy obowiązkowe szczepienia.

Manuela Gretkowska o debacie prezydenckiej

Po zakończonej dyskusji w internecie pojawiło się wiele wpisów odnoszących się do odpowiedzi kandydatów czy doboru pytań. Niestety, większość jest negatywna. Swoje zdanie na ten temat wygłosiła również Manuela Gretkowska. Pisarka nie ukrywa swojego rozczarowania.

d1s5kdj

"Prowincjonalizm TVP był scenografią tego przedstawienia. Ostry cień mgły posiekanej czerwienią latał widzom przed oczami, gdy próbowali skupić wzrok na przemawiających. Może to był hołd dla Smoleńska, coś leci w kolorach państwowych i katastrofa, wizualna.

Nie pamiętam nazwisk wszystkich kandydatów. Ci najbardziej żenujący zostaną w naszej pamięci memami: 'Menelowe plus', 'Jestem betonem'.

Od betonu można się odbić, co robił Bosak. Jego infantylność zasługuje na patronat faszyzującego przedszkola imienia 'Małego Polaka Wielkiej Polski'.

Błyskotliwe postulaty niedowładu prawej strony można podsumować:'Jestem przeciw wprowadzeniu euro i szatana' albo 'Bóg, honor, ojczyzna i disco polo'" – wytykała artystka.

Manuela Gretkowska zdradziła, że jej zdaniem debatę wygrał kandydat z Poznania, który "dzieląc się swoim politycznym doświadczeniem, chciał po prostu przekazać trochę spokoju, godności i poglądów, które u nas są skrajne, a wśród normalnych normalne".

d1s5kdj

Aktywistka społeczna nawiązała również do sytuacji, które działy się przed gmachem telewizji polskiej. Tłumy, które przyszły wspierać swoich kandydatów, szwadron policji nie zostały pokazane.

Bartosz Staszewski pokazał prezydentowi zdjęcia dzieci, które popełniły samobójstwo. "Andrzej Duda był niewzruszony"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1s5kdj

Podziel się opinią

Share
d1s5kdj
d1s5kdj