Trwa ładowanie...

Dermatolog: Problem skóry wrażliwej będzie sukcesywnie narastać

Skóra nie jest przystosowana do szybkiego i właściwego reagowania na szereg coraz to nowych i szkodliwych czynników zewnętrznych. Problem wrażliwości skóry będzie dotyczył coraz większej liczby osób - ostrzega dermatolog dr n. med. Maria Noszczyk. Rozmawia Monika Dzwonnik.

Share
Dermatolog: Problem skóry wrażliwej będzie sukcesywnie narastaćŹródło: 123RF.COM
d2vf2oo

Czy w pielęgnacji skóry wrażliwej istnieje kompromis między skutecznością a bezpieczeństwem?

Dr n. med. Maria Noszczyk: Problemem przy skórze wrażliwej jest to, że wszystkie czynniki, a zwłaszcza kosmetyki mogą bardzo drażnić. Kobiety odczuwają najróżniejsze dolegliwości - swędzenie, pieczenie. Czasami tych objawów w ogóle nie widać, ale odczuwany jest duży dyskomfort. Do tej pory jedną z podstawowych rzeczy, jakie należało zrobić, to właśnie ograniczyć te składniki pielęgnacyjne, tzw. dieta kosmetyczna.

Czy to jest dobre rozwiązanie?

Niestety nie. Skóra wrażliwa również potrzebuje pielęgnacji. Pozbawienie jej składników regeneracyjnych, mogących pomóc zrekonstruować barierę ochronną naskórka, która jest odpowiedzialna m.in. za wchłanianie różnych składników, powoduje, że pewne dolegliwości się nasilają. Zatem nawet przy znacznym ograniczeniu stosowanych kosmetyków mogą pojawić się różnorodne dolegliwości - przyspieszone starzenie, trądzik, przebarwienia. Kompromis polega na tym, żeby umożliwić skórze właściwe wchłanianie składników i ich wykorzystanie.

Czyli najpierw skórę otaczamy barierą ochronną, a dopiero potem pozwalamy składnikom na działanie?

Rekonstruujemy te procesy, które są odpowiedzialne za wchłanianie,.Przy skórze wrażliwej są one zaburzone. Dopiero potem pozwalamy pozostałym składnikom aktywnym na działanie.

d2vf2oo

Czy problem nadwrażliwej skóry będzie dotyczył coraz większej liczby osób?

Liczba osób, które zmagają się z problemem skóry wrażliwej, będzie się sukcesywnie powiększać. Czynniki zewnętrzne na pewno przyczyniają się do tego narastającego problemu. Promienie słoneczne uszkadzające barierę ochronną naskórka, chemia, która jest wokół nas, zaburza procesy wrażliwości skóry, reagowania na to środowisko. Skóra nie jest przystosowana do szybkiego i właściwego reagowania. Stale wokół nas pojawiają się nowe składniki, które skórę podrażniają i to powoduje ogromny wysyp problemów dermatologicznych.

*Zobacz także: *Ziołowe kosmetyki pomysłem na biznes

d2vf2oo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vf2oo
d2vf2oo