FitnessDieta matki wpływa na dietę dziecka

Dieta matki wpływa na dietę dziecka

Dieta matki wpływa na dietę dziecka
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

15.12.2010 18:34, aktual.: 16.12.2010 12:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sposób odżywiania się matki ma największy wpływ na zwyczaje żywieniowe dzieci - uważają naukowcy z USA.

Podczas badania, które przeprowadził prof. Mildred Horodynski z Michigan State University's College of Nursing, sprawdzono sposób odżywiania się blisko 400 kobiet o niskich zarobkach i ich dzieci w wieku od 1. do 3. roku życia.

Sposób odżywiania się matki ma największy wpływ na zwyczaje żywieniowe dzieci - uważają naukowcy z USA. Podczas badania, które przeprowadził prof. Mildred Horodynski z Michigan State University's College of Nursing, sprawdzono sposób odżywiania się blisko 400 kobiet o niskich zarobkach i ich dzieci w wieku od 1. do 3. roku życia.

Okazało się, że maluchy są mniej skłonne do spożywania owoców i warzyw ponad cztery razy w tygodniu, jeśli matki nie przyjmowały takiej ilości lub jeśli uważały swoje dzieci za wybredne.

- Postrzeganie maluchów jako wybrednych może być związane ze sposobem rodzicielstwa lub kulturą. Matki, które uważają swoje dzieci za wybredne mogą być mniej sumienne w zachęcaniu ich do konsumpcji owoców i warzyw - twierdzi Horodynski.

- To, co jedzą matki i w jaki sposób, stanowi najistotniejszy czynnik decydujący o tym, po jakie produkty będą sięgały dzieci. Eksperci od zdrowia powinni wziąć to pod uwagę podczas tworzenia strategii, które mają zachęcić dzieci do zdrowego jedzenia. Dieta uboga w owoce i warzywa, nawet w młodym wieku, zwiększa ryzyko występowania przewlekłych chorób później - dodaje naukowiec.

Wyniki badań zostały opublikowane w "Public Health Nursing".

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także