FitnessDieta zdrowej kobiety, czyli jak zachować radość życia jedząc - warsztaty!

Dieta zdrowej kobiety, czyli jak zachować radość życia jedząc - warsztaty!

Dieta zdrowej kobiety, czyli jak zachować radość życia jedząc - warsztaty!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
20.06.2012 15:24

Okazuje się, iż wybór odpowiedniej diety jest jedną z bardziej skomplikowanych spraw w życiu niemal każdej kobiety. Powodem tego jest błędne rozumienie tego słowa. Dla większości z nas dieta to sposób odżywiania mający na celu pozbycie się nadmiaru kilogramów. Tymczasem podstawowym czynnikiem odpowiednio dobranej diety powinien być zbilansowany dobór składników odżywczych.

Okazuje się, iż wybór odpowiedniej diety jest jedną z bardziej skomplikowanych spraw w życiu niemal każdej kobiety. Powodem tego jest błędne rozumienie tego słowa. Dla większości z nas dieta to sposób odżywiania mający na celu pozbycie się nadmiaru kilogramów. Tymczasem podstawowym czynnikiem odpowiednio dobranej diety powinien być zbilansowany dobór składników odżywczych.

Należy bowiem pamiętać, iż nasze odżywianie musi być zgodne z kodem genetycznym - to on wskazuje, jakie substancje budulcowe są nam niezbędne. Badania potwierdzają, iż bez nich funkcjonowanie organizmu jest poważnie zaburzone, a w wielu wypadkach niemożliwe. Zdrowa dieta musi opierać się na produktach gwarantujących nam doskonałe samopoczucie i zachowanie młodości. Co więcej, sposób odżywiania powinien być w pełni świadomym wyborem każdej z nas. Powinien stać się naszym stylem życia, który daje gwarancję, iż każdy nowy dzień rozpoczynamy pełne energii, marzeń, nowych celów i co najważniejsze - siły niezbędnej do ich realizacji.

Czym charakteryzuje się dieta przynosząca tak wymierne korzyści zdrowotne? Przede wszystkim bardzo wysoką zawartością naturalnych substancji budulcowych naszego organizmu, które są nam niezbędne i na które zapotrzebowanie jest zapisane w naszych genach. Są to m.in:

- kwasy omega-3
- szlachetne lipidy: skwalen i alkiloglicerole
- przeciwutleniacze : astaksantyna, likopen, luteina
- minerały i witaminy : selen oraz witamina D3 i E
Wszystkie wyłącznie naturalne!!

Kluczem do sukcesu w odżywianiu są bogactwo i różnorodność dostarczanych pokarmów. Ryby, warzywa, owoce, czy kasze, będące źródłem odpowiedniego białka, antyoksydantów (przeciwutleniaczy), witamin i minerałów, a przede wszystkim dobrych tłuszczy, to obowiązkowy zestaw na naszym talerzu każdego dnia.

Tłuszcz to słowo, którego boi się niemal każda kobieta, a już z pewnością stara się go unikać w swoim menu. Obalmy jednak mit, iż tłuszcze są czymś, co nam nie służy. Wręcz przeciwnie, zdrowa dieta wcale nie jest uboga w tłuszcze. Co więcej, dostarcza ich stosunkowo duże ilości. Jednak to, co decyduje o jej prozdrowotnej sile, to rodzaj tłuszczy będących jej podstawą.

Królują tutaj tłuszcze rybie zawierające wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 oraz oliwa z oliwek i olej rzepakowy, bogate w kwasy jednonienasycone omega-9. Do minimum ograniczone jest natomiast spożycie tłuszczy zwierzęcych i roślinnych, zawierających kwasy tłuszczowe nasycone i nienasycone omega-6 (mięso wieprzowe, olej kukurydziany i słonecznikowy, margaryny). Jeżeli lubimy mięso, to powinnyśmy uwzględnić drób (indyk, kaczka, gęś) lub jagnięcinę, ale nie częściej niż 2 razy w tygodniu.

Właściwe tłuszcze to fundamentalny budulec organizmu człowieka, bez którego nie działa nasz kod genetyczny, a w konsekwencji nasz organizm, zarówno od strony intelektualnej, jak i fizycznej.

„Odżywiony i prawidłowo zbudowany organizm potrafi skutecznie chronić się przed wpływem szkodliwych czynników. W obliczu realnych, naukowo ugruntowanych korzyści zdrowotnych, jakie można osiągnąć, nie ma lepszej drogi do długiego życia w zdrowiu niż odpowiednie odżywianie” – mówi Janusz Grohs Prezes Zarządu MARINEX International”

Czy chciałbyś wypracować nawyki żywieniowe i styl życia, dzięki którym masz szansę zachować zdrowie, młodość i sprawność organizmu oraz piękny wygląd na długie lata? Czy widzisz u siebie oznaki upływającego czasu? Czy wiesz, że odpowiednie odżywianie w najbardziej naturalny dla Twojego organizmu sposób uruchomi genetyczną siłę jego regeneracji?

Tego wszystkiego i znacznie więcej dowiesz się podczas warsztatów kulinarnych, „ODŻYWIAJ SIĘ MŁODOŚCIĄ”, które firma MARINEX International przygotuje podczas Festiwalu Agaty Młynarskiej „Teraz ONE. Kobiety dla kultury, kultura dla kobiet”. Warsztaty odbędą się w części „ONA ZDROWA I AKTYWNA” w dniu 23.06.2012 o godz. 15 w Łodzi, w Instytucie Europejskim. Wspólnie z Szefem Kuchni Grzegorzem Łapanowskim, uczestniczki warsztatów będą mogły przygotować dania będące kwintesencją zdrowego odżywiania.

Źródło artykułu:Informacja prasowa