WP

Dlaczego siedzenia w komunikacji miejskiej mają takie wzory? Wszystko wyjaśnia jeden filmik

Niezależnie czy chodzi o autobusy, tramwaje, pociągi czy inne publiczne środki transportu, wzory na tapicerce siedzeń zawsze są okropne. Czerwone, fioletowe, mocno niebieskie z obrzydliwą graficzną wizją projektanta, przypominającą patogeny pod mikroskopem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dlaczego siedzenia w komunikacji miejskiej mają takie wzory?
Dlaczego siedzenia w komunikacji miejskiej mają takie wzory? (Forum)
WP

Kilka godzin temu amerykański serwis KentLive opublikował filmik, na którym mężczyzna uderza młotkiem w siedzenie w autobusie. Jak się okazuje, został on nagrany w Białymstoku. Z tej okazji przypominamy, dlaczego siedzenia w komunikacji miejskiej są takie brzydkie.

Jednym z najważniejszych powodów wydaje się być to, że materiał musi być trwały, ponieważ siedzenia będą eksploatowane każdego dnia przez setki pasażerów. Muszą więc być łatwe do czyszczenia i ukryć plamy. W praktyce oznacza to, że mają wydawać się czyste, nawet jeśli takie nie są. I uwierz, nie ma to nic wspólnego z projektantami, którzy mają obsesję na punkcie retro szyku, jak próbują nam to wmawiać. Jeśli nie wierzysz, koniecznie zobacz ten filmik z białostockiej komunikacji miejskiej. Prawdopodobnie już nigdy nie usiądziesz w transporcie publicznym.

WP

Wzory zostały podobno zaprojektowane naukowo tak, aby oszukać nasz mózg i sprawić, by ludzie myśleli, że brzydkie siedzenia są rzeczywiście czyste.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Kobieta
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP