Blisko ludziDlaczego siedzenia w komunikacji miejskiej mają takie wzory? Wszystko wyjaśnia jeden filmik

Dlaczego siedzenia w komunikacji miejskiej mają takie wzory? Wszystko wyjaśnia jeden filmik

Niezależnie czy chodzi o autobusy, tramwaje, pociągi czy inne publiczne środki transportu, wzory na tapicerce siedzeń zawsze są okropne. Czerwone, fioletowe, mocno niebieskie z obrzydliwą graficzną wizją projektanta, przypominającą patogeny pod mikroskopem.

Dlaczego siedzenia w komunikacji miejskiej mają takie wzory? Wszystko wyjaśnia jeden filmik
Źródło zdjęć: © Forum
Aleksandra Hangel

Kilka godzin temu amerykański serwis KentLive opublikował filmik, na którym mężczyzna uderza młotkiem w siedzenie w autobusie. Jak się okazuje, został on nagrany w Białymstoku. Z tej okazji przypominamy, dlaczego siedzenia w komunikacji miejskiej są takie brzydkie.

Jednym z najważniejszych powodów wydaje się być to, że materiał musi być trwały, ponieważ siedzenia będą eksploatowane każdego dnia przez setki pasażerów. Muszą więc być łatwe do czyszczenia i ukryć plamy. W praktyce oznacza to, że mają wydawać się czyste, nawet jeśli takie nie są. I uwierz, nie ma to nic wspólnego z projektantami, którzy mają obsesję na punkcie retro szyku, jak próbują nam to wmawiać. Jeśli nie wierzysz, koniecznie zobacz ten filmik z białostockiej komunikacji miejskiej. Prawdopodobnie już nigdy nie usiądziesz w transporcie publicznym.

Wzory zostały podobno zaprojektowane naukowo tak, aby oszukać nasz mózg i sprawić, by ludzie myśleli, że brzydkie siedzenia są rzeczywiście czyste.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (59)