DomKuchniaDo czego służy szuflada pod piekarnikiem? Odpowiedź może zaskoczyć

Do czego służy szuflada pod piekarnikiem? Odpowiedź może zaskoczyć

Do czego służy szuflada pod piekarnikiem? Odpowiedź może zaskoczyć
Źródło zdjęć: © iStock.com
02.02.2020 13:57, aktualizacja: 02.02.2020 14:18

Zazwyczaj w szufladzie pod piekarnikiem przechowujemy patelnie, blaszki do ciast, patelnie czy instrukcje urządzenia. Okazuje się jednak, że służy ona zupełnie do czegoś innego.

Szuflada pod piekarnikiem w większości domów pełni funkcję schowka. Według zaleceń producentów w szufladach grzewczych nie powinno się jednak przechowywać instrukcji obsługi sprzętów kuchennych czy drewnianych desek. Przestrzegają oni, by nie trzymać niczego łatwopalnego. W jaki sposób możemy więc zagospodarować to miejsce? Odpowiedź jest prosta i niezwykle przydatna.

Co przechowywać w szufladzie pod piekarnikiem?

Została ona zaprojektowana z myślą o tym, żeby podtrzymywać ciepło przygotowywanych potraw. To wspaniała skrytka na ciasto, aby nie opadło. Szuflada kontroluje poziom wilgotności, dlatego włożona do niej potrawa nie będzie sucha i niesmaczna. Jeśli planujemy wielodaniowy obiad dla gości warto z niej skorzystać. Na przykład przechować mięso, by nie wystygło w czasie oczekiwania na to, aż ziemniaki się ugotują. Krótko mówiąc, jest to szuflada, w której można umieścić danie po upieczeniu, aby utrzymało ciepło, aż do momentu podania na stół.

Jeśli nie jesteście pewni, czy ta, w którą wyposażony jest wasz sprzęt, nadaje się do podgrzewania posiłków, sprawdźcie w instrukcji lub skontaktujcie się z producentem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta